Wpis z mikrobloga

Poleci jakiś Mirek jakąś #stacjameteo z bezprzewodowym odbiornikiem na 866MHz.
Nie mam wiele wymagań chcę tylko:
- bezprzewodowy nadajnik (do wystawienia na balkon)
- odbiornik na baterie do zawieszenia w przedpokoju

Ma mierzyć tylko:
temp (wew/zew) , wilgotność (wew/zew), pokazywać godzinę
Inne buzery mi są zbędne. Nie musi być super dokładny, byle orientacyjnie pokazywał w przedpokoju jaka jest temperatura + godzina ;) (te +-2st C mnie nie zbawią).

Niestety mój obecny jest na 433MHz i bardzo często wchodzą inne odbiorniki sąsiadów przez co pokazuje jakie śmieszne wartości np. 60st.C , Hi-temp, etc... Dodatkowo odbiornik ma jakiś fizczer, że w jak zgubi jeden sygnał to szuka na kolejnych 3 "kanałach" przez co zjada mega baterię...
Takie uroki życia w bloku, że za dużo stacyjek w okolicy. Tak samo mam z wifi 2.4GHz... sieci jak psów, a na 5GHz mało zagłuszaczy.
Dlatego chcę iść na 866Mhz (ich jest mniej w sprzedaży wiec sądzę że będzie 1000x lepiej) z tylko jednym kanałem który co jakiś czas sobie odbiera (jak nie złapie sygnały to niech pokazuje ostatnie dane).

#pogoda #stacjapogodowa #elektronika
  • 4
@diabe
Tak znalazłem i kupiłem w sierpniu
TFA NEO PLUS 35-1109

1. działa rewelacyjnie, nic nie rozłącza, nie pokazuje bzdur z czujników sąsiadów (gdzie temperatury potrafiły być przekłamane o kilkadziesiąt stopni +-)
2. wsadziłem stare baterie ze starej podstacji w której od strony odbiornika sygnalizowały zużycie... na tej podstacji działają już od połowy sierpnia i nic nie sygnalizuje potrzeby zmiany...
3. wbudowany zegarek radiowy (samo zmieniło czas podczas zmiany letni -> zimowy)
@diabe: nic nie padnie.... Moje już drugą zimę będą działać. Ten zewnętrzny czujnik mniej prądu żre niż odbiornik (w odbiorniku musiałem wymieniać na starej stacyjce)