Wpis z mikrobloga

#ps4 #ps4pro

Ostatnia prosta. Rezygnuje jednak z zakupu tv 4k , mam paroletniego LG fhd 100hz póki nie uzbieram na wymarzonego OLEDa to pozostaje przy tym. Jaką więc konsole wybrać? Slima czy Pro? Czy przyrost mocy w grach typu I horizon czy Uncharted jest zauważalny?Jak jest że wsteczną kompatybilnością? Odpalę GranTourismo 5 czy 6 na ps4?
  • 15
@preparado przejrzałem ,ostatnie pytanie było ponad tydzień temu i koleś nie dostał satysfakcjonującej odpowiedzi, doradzano zakup z Amazona, patrzyłem dziś to takie same ceny jak na allegro.
@preparado 1600 konsola plus pad drugi plus ze dwie gry na star to 2k pęknie.
@KapitanKopytko idąc tym tokiem to jeszcze xbox do Forzy by się przydał ( ͡º ͜ʖ͡º) nie mam tyle miejsca na półce, ale PS3 jako druga konsola to też nie głupi pomysł.
@Kick_Ass Ogółem w 99% przypadków na Pro nie zejdziesz poniżej 1080p, na zwykłej i Slim zdarza się to dość często. Bardzo często masz też opcję wyboru pomiędzy 60 fps / odblokowanymi klatkami, a 30 fps i wyższą rozdzielczością / detalami. Na ekranie Full HD działa supersampling i wygląda dużo lepiej niż natywne 1080p pamiętaj. Masz też SATA 3, streaming w 1080p60 i wyjście audio optyczne (Slima z tego wykastrowali).

Imo najfajniejszymi przykładami
@BigBadBat ok ale podczas grania na TV nie dostosowanym do obsługi 4k będę widział różnice czy nie? Bo decyzję o zmianie tv pewnie trochę odłożę jeśli nie będę potrzebował,za duże zamieszanie teraz na rynku jest , HDR nie działa tak jak trzeba bo matryce LCD mają za słabą jasność, OLED drogi, i potrafi gubić płynność ruchu..chyba i tak wezmę pro , po cichu myślę że gry takie jak Days Gone będą jednak
@Kick_Ass Będziesz widział. Najbardziej w płynności (różnica pomiędzy 30 a 60 fps jest naprawdę kolosalna), a i wspomniany supersampling zrobi swoje. Gry na Pro często też mają po prostu wiecej detali, a te które nie dostały łatki działają bez spadków klatek dzięki trybowi Turbo / Boost Mode. Czasy ładowania są też odczuwalnie krótsze.

No i oczywiście masz rację, nadchodzące gry powinny jeszcze lepiej wykorzystać Pro chociaż poza GT Sport na razie chyba