Wpis z mikrobloga

#eu4

Macie jakieś tipy dla kogoś kto chce zjednoczyć hre? Wiem jak to rozegrać aż do pojawienia się reformacji, a potem lipa, bo nie idzie robić IA, a heretycy są udręką, gdyż nie chcą głosować. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić? Sprawę utrudnia fakt, że jedyny dodatek jaki mam to Common sense, więc nici z wojny 30 letniej.
  • 6
@Redesekrator: Jeszcze jedno pytanie - Używać zwykłego CB conquest, czy zrobić religious idea 'deus vult'
i wypowiedzieć wojnę z CB cleansing of heresy? A odnośnie tych wasali to po prostu podbić prowincję-nawróć-wyzwolić wasala-uwolnić wasala spod moich wpływów ?
@Miczubezi: popatrz co da ci mniej aggressive expansion, jakie będą koszta (jak najeżdżasz na CB to się to wyświetla). I tak, konwersja wszystkich prowincji na katolicyzm, wypuszczenie i ewentualne uwolnienie jak masz już za duży upkeep. W HRE najlepiej właśnie diplo i influence, jak grasz Austrią to można jeszcze kopsnąć się na defensive
@Redesekrator: Coś tak właśnie mi się wydawało. Kończę już bić papaja i odpalam powstrzymanie shadow kingdom (Wenecja się zbagowała i była w cesarstwie), a potem odbijam na imperial ban ziemie burgundii i prowansji. To wielkie dzięki, bo nie wiedziałem jak się do tego zabrać.