Wpis z mikrobloga

Z okazji zakończenia dwunastej godziny naszej koszulkowej gównoburzy ;) rzucam garść faktów nt. SuperPartia.com.
W ciągu ostatnich 12 godzin sklep miał ponad 2800 (!) odsłon, co przy wczorajszych 73 jest wynikiem imponującym. Sklep nie był promowany w żadnym innym miejscu, więc te 2800 wejść to wyłącznie Wasza zasługa. Co do samej konwersji ilości wizyt na faktyczną sprzedaż, pozwólcie, że nie upublicznię tych danych.

Ilość wizyt na stronach poszczególnych artykułów jest już mniejsza, szczegóły widoczne są na screen shocie poniżej.
Oczywiście ma to związek z jakością grafik, ale wybaczcie, jestem znudzonym logistykiem na L4, nie mam żadnego pojęcia chociażby o łączeniu kolorów...

Zaspakajając ciekawość niektórych z Was: pixel arty robiłem w GIMPie, wycinałem charakterystyczny kadr z filmiku na youtube, a następnie podbijałem kolory wycinka poprzez zwiększanie Saturation oraz delikatną korekcję poziomów. Dalej skalowałem do szerokości 100px, koniecznie z interpolacją ustawioną na None. Po czym na nowej warstwie nakładałem piksele zasłaniając oryginalny obrazek. Na końcu skalowanie do szerokości ok. 2200px (interpolacja na None) żeby dopasować obrazek do formatu A4. Nie mam pojęcia jak to robi @agablazej, po efektach widać, że na pewno lepiej ;) Jest mnóstwo tutoriali odnośnie pixel artów, sam się z jednego uczyłem.

Odpowiadając na ujadanie piesków - celem otwarcia sklepu nigdy nie było konkurowanie, a tym bardziej nieuczciwe, z @agablazej i nie trzeba mieć "iloczynu IQ" równego 180, żeby to z moich wpisów wydedukować (tak, tak, Panie @Wesoly_Kartofelek czasami białe jest po prostu białe). Jako Społeczność, dostarczyliście mi odpowiedzi na pytania, które od pewnego czasu sobie zadawałem, tak więc osobiście jestem ukontentowany. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, te mniej miłe były hojnie plusowane, więc ich Autorom nic z moich podziękowań xD
Mam nadzieję, że powyższe statystyki i informacje przydadzą się komuś, bo jeśli zastanawiasz się, czy warto promować swoją działalność przez wypok, to uważam, że warto, ale trzeba mieć sporo dystansu :)

#superpartia
źródło: comment_WyF7fbaSWFvlgXsTeboL0OP73ZNWEoYp.jpg
  • 8