Wpis z mikrobloga

@MrSzatanek: Za 200 zł to sobie lepiej kup łopatę. Wykrywacze z prawdziwego zdarzenia zaczynają się +/- od 700 zł. Na początek polecam Garrett 250, ja z nim zaczynałem. Prosty w obsłudze, można nim fajne rzeczy znaleźć, nie jest drogi. Jeśli się wkręcisz to najwyżej kupisz coś lepszego. Za 200 zł nie kupisz nic, czym mógłbyś znaleźć coś lepszego niż kapsle i gwoździe, tak jak napisał @wysuszony.
@szpichi: No ale patrząc po recenzjach na youtube, to taki wykrywacz za ~200zł znajdzie monetę 10gr na głębokości 20cm.... realnie pewnie z 8cm, ale to i tak spoko, nie zamierzam jakichś super wykopów poradzić. Obawiałem się właśnie, że będzie jak w tej paście o latarkach #pdk
@MrSzatanek kolczyk i monetki znajdziesz też wykrywaczami za 200 zł, ale musisz mieć dużo szczęścia i cierpliwości. Wykrywacz musi mieć dyskryminację bo inaczej nie odróżnisz gwoździa od kapsla. Co ciekawe nawet z dyskryminacją myślisz, że masz monetę, a to kapsel, jednak bez dyskryminacji musisz kopać wszystko jak leci. Te testy na youtube nie są miarodajne.
Jeśli nie chcesz się zniechęcić po chwili kup garrett albo to takie polskie co to wykopki mówią,