Wpis z mikrobloga

Mirki kupiłem ostatnio nową baterie do xiaomi redmi note 2, bo stara po niecałych dwóch latach wyraźnie słabiej trzyma. jakie było moje zdziwienie gdy nowa bateria wcale nie trzyma lepiej, bo rozładowuje sie w podobnym tempie.. 3 godz na ekranie to max co się da wycisnać z tego szrotu pomimo małej jasności, CM 12.1, xposed, greenify i wyłączonymi bajerami, nie ma żadnych wakelocków, nic nie żre baterii w statystykach baterii. ba! procek skręcony o 800 mhz na każdym rdzeniu wiec podczas takiego użytkowania powinien spokojnie wytrzymać 2 moje dni i z 6-7h na ekranie, no ale nie... chyba nie musze wspominać, że kalibracja baterii nic nie daje a accubattery pokazuje, że zamiast 3000 mah mam około 1500 xdddd po kilku cyklach ładowania. jakieś rozwiązanie? #smartfon #bateria #xiaomi #niewiemjaktootagowac #redminote2
  • 12
  • Odpowiedz
@kamoO94: Jesteś pewien że oryginał? Z tego co wiem Xiaomi niezbyt udostępnia części wymienne do telefonów.

Poza tym telefon tak czy siak ci będzie pokazywał pojemność z oryginalnej baterii nawet jeśli będziesz mógł nią dłużej operować.
  • Odpowiedz
@kamoO94: Z tego co mi wiadomo to nie ma oryginalnych baterii do RN 2. Najlepszy zamiennik, jaki ludzie polecają to Nohon. Sam taki zamówiłem jakiś czas temu i od dzisiaj będę testował to mogę dać znać z pierwszej ręki. Co do ROMów to też bawiłem się w przeskakiwanie między MIUI a CM i na chwile obecną MIUI zdecydowanie wygrywa względem CMów. Telefon chodzi szybciej, osiąga lepsze czasy na baterii i ma
  • Odpowiedz
@kamoO94 ta bateria to najpewniej podróba, obserwuj czy nie masz podobnych objawów jak u mnie: przygasanie (lekkie migotanie) ekranu podczas ladowania i sporadyczne restarty też podczas ładowania.
  • Odpowiedz
@Mattovsky: nie mam zaufania do takich baterii jaką jest ta Nohon. Prędzej czy później będzie do zmiany. A co do miui vs cm meczyłem sie półtorej roku na miui i nigdy więcej. u mnie chodził zdecydowanie gorzej niż cm i z każdą aktualizacją czas pracy na baterii się zmniejszał. do tego powiadomienia, które dochodziły jak chciały mimo wyłączenia wszelkich ograniczeń w tle. co do aplikacji aparatu to i tak uzywam go
  • Odpowiedz