Wpis z mikrobloga

Musze przyznać że Daenerys Zrodzona w Kałuży, matka Tabalugi nadal nie rozumie że nikt za nia nie tęskni w Westeros oprócz Kodziarzy ze starego ustroju. Jej zachowanie przypomina tych wszystkich opalonych przybyszów do krajów bladych ludzi, którym kult smoka na pustyni wmówił że sa lepsi od tych jacy stosuja zasadę "goscinności". Jesli wygra Daenerys to Dothrakowie tak ubogacą pięć królestw, że za 3 pokolenia koło młyńskie bedzie uchodzić za wynalazek stulecia, a o spalonych measterach co badali "diabelskie nauki" nikt głośno wspominał nie bedzie. Jak na razie Danka, zagubiona we własnej megalomanii nie oswieciła nikogo co zrobi z Khalasarem - najprawdopodobniej po to "oszczedziła" uderzenia stolicy i ofiar cywilnych, by później dothrakowie mogli sie "integrować" w spokoju z ludem.

Prawilnie dostrzegam, że nieskalani giną jak muchy i raczej mało ich przeżyje, nawet juz sam narrator wspomina że maja słabe pancerze. Dothrakowie jak na razie pija końskie mleko i robią groźne miny.

Ten socjalizm ciągnący za soba prymitywów przyniesie tylko gwałt i "ubogacenie kulturowe", stad też nie widzę możliwości by Daenerys na zdrowy rozsadek odniosła jakikolwiek sukces, oprócz próby podboju Żelaznego Tronu.

Tak rzekłem, prowadzony światłem rozsądku.

#got #gameofthrones #graotron
  • 10
Ty to mi powiedz czemu twój serialowy odpowiednik był taką cipą.


@qnebra: Przeciez pisze o tym od czasu założenia konta - zniszczyli ta postac w filmie bo nie pasuje, wrecz wadzi w jarmarcznym, telenowelowym poprowadzeniu fabuły odkad Martin przestał patronowac - chca zrobic z tej sagi prostacka nowelke na poziomie dobrzy vs źli, zauwazyli jakie masy to ogladaja wiec czemu by mieli trzymac sie kanonu skoro plebs nie ogarnia. A tak,