Wpis z mikrobloga

Planuję zrobić sobie #monitoring posesji i mam dylemat czy iść w analog czy w IP - napotkałem gdzieś artykuł, że czasami nie warto przepłacać na IP jeśli nie ma takiej konieczności.

Ile powinienem liczyć mniej więcej za kamerkę IP ? Jakie są wady technologii IP ? Będę miał internet mobilny przez pewien czas - obawiam się, że to może być jakieś ograniczenie (transfer, limity przepustowości etc).

#cctv
  • 4
@michallo3: wady to masz w hdcvi, ip gowno obchodzi kabel prądowy lub coś podobnego, co w przypadku hdcvi przeszkadza. Na ip nie będziesz miał żadnego smuzenia-albo dziala, albo nie. Aczkolwiek jeżeli masz to zrobić na Maksa tanio to nie bierz ip.

To ile powinieneś liczyć zalezne jest od tego jakiej jakości chcesz obraz, jaki kąt widzenia, producent.

Internet mobilny nie przeszkadza. P2p ci duzo transferu nie zassa, no chyba że, bedziesz
@mikasz: no to może inaczej, czy za ok 400 zł kamerka IP nada się? Jakość to wiadomo że chciałoby się jak najlepszą, od początku firma bcs mi się przewija przez myśl. Kąt widzenia to nie wiem czy 90 stopni to wygórowane wymaganie?
@michallo3: Co do HD-CVI i IP to każda z tych kamer potrzebuje zasilania więc kabla nie ominiesz
W HD-CVI można poprowadzić zasilanie i sygnał jednym kablem (skrętka), a w IP kablem sieciowym.
Do kamery IP możesz podłączyć się bezpośrednio (omijając rejestrator), w przypadku HD-CVI musi być ona podłączona do rejestratora i dopiero przez rejestrator zobaczysz obraz z kamery online.
Różnica cen w przypadku HD-CVI a IP jest duża
Osobiście polecam kamery