Wpis z mikrobloga

Kiedyś, kiedyś napisałem w #kerbalspaceprogram autopilota używającego prawdziwego algorytmu nawigacji i naprowadzania (używanego jeszcze w rakietach Titan-Centaur). Dziś, po prawie 1.5 roku, skończyłem rozwinięcie tego projektu: przepisałem algorytm naprowadzania z Wahadłowca Kosmicznego. Algorytm ten pozwalał na bezpośrednie celowanie w płaszczyzny orbitalne, umożliwiając rutynowe misje zaopatrzeniowe do ISS a nawet ściąganie satelitów z orbit. Ciekawostką jest, że STS wykorzystywał tylko część jego możliwości - sam UPFG (od Unified Powered Flight Guidance) był w stanie obsługiwać zasadniczo dowolne rakiety... z czego nie omieszkałem zrobić użytku, programując ogólnego autopilota, zdolnego do działania nawet (zwłaszcza) w Real Solar System i Realism Overhaul.
Więcej opowiadam w filmiku (dostępne angielskie napisy).
Wołam także mirków z #astronautyka i #rakiety bo jeśli ktoś jest zainteresowany sterowaniem w prawdziwych rakietach, to może się paru ciekawych rzeczy dowiedzieć.
saladfingers - Kiedyś, kiedyś napisałem w #kerbalspaceprogram autopilota używającego ...
  • 18
@Myrten: Nie mogę i nie chcę konkurować z MJ. Jeśli się przyjrzysz, PEGAS jest trudny w obsłudze, zwłaszcza wprowadzanie parametrów rakiety. Nie każdemu chciałoby się coś takiego robić ręcznie, a funkcjonalności automatycznego rozkminiania tego na poziomie MJ nie miałbym czasu ani sił utrzymywać.
Moja zabawka raczej nada się entuzjastom RO, z tego co pamiętam MJ średnio radził sobie z prawdziwymi rakietami.
@salad_fingers: wow, szanuję mocno. Chciałem się w te wakacje zabrać za pisanie skryptów do rakiet, ale goście od RO ciągle są wersję do tyłu w stosunku do KSP i jakoś nie mam motywacji żeby zrobić downgrade ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FTP_na_porcie_21: Ja po ostatnim prezencie od Steama i Squadu w postaci niezbywalnej, automatycznej aktualizacji, która wykrzaczyła mi RO, przestałem używać instalacji steamowskiej. Zamiast tego mam stabilne 1.2.2 w folderze obok - a zainstalowanie wszystkich modów CKANem to może godzina roboty :P
@leoha: Ze współczesnymi rakietami trudno o jakiekolwiek informacje. Nie zdziwiłbym się, jakby nic nie było dostępne - nawet z Wahadłowca nie wszystkie raporty NASA udostępnia, a te, które możesz zobaczyć mają wielkie pieczęcie UNCLASSIFIED. A z Deltą jest jeszcze taki problem, że istniał kiedyś taki algorytm jak delta guidance, który z samą rakietą wspólną ma tylko nazwę - ale wszystkie wyszukiwania wiodą właśnie do niego ( ͡° ͜ʖ