Wpis z mikrobloga

Oho, we Wrzeszczu chyba znowu jebnie. Policja jeździ i każe przestawiać auta i nie wchodzić do piwnic bo zbiornik retencyjny może znowu puścić. Rozkładają też fartuchy.

Widzę, że wyciągnęli wnioski z ostatniej wtopy.

#gdansk #trojmiasto
  • 35
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: od ponad godziny już jeżdżą... Fajnie, że informuja. Rok temu nie było mnie we Wrzeszczu, ale pamiętam ten stres czy zaleje mi piwnicę i wszystko co w niej miałam czy nie. Jak wyleje też niech poinformuja. Chyba, że będą szybciej uciekać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@LibertyPrime:
http://pomiary.gdmel.pl ale aktualizują raz stronkę, raz wykres (trzeba json dane odczytać dla aktualniejszych wyników). 1,77 strona, 1.78 już wykres podaje.

O 12-14 dopiero się zacznie... O ile nie uda im się znacząco obniżyć poziomu wody... będzie lało mocno przez ~2h
Także tego... szykować się na paraliż miasta po robocie.

  • Odpowiedz
Widzę, że wyciągnęli wnioski z ostatniej wtopy.


@LibertyPrime: Jakiej wtopy? W zeszłym roku na Gdańsk spadło więcej wody niż w trakcie powodzi stulecia (110-140l/m^2, miejscami 150l/m^2), miasto zwiększyło w ciągu 15 lat pojemność zbiorników retencyjnych ponad 4krotnie dzięki czemu ostateczne szkody miejskie były 20 razy mniejsze niż 16 lat temu, a biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku była to największa ulewa od prawie 70 lat, to biorąc pod uwagę
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Zbiorniki były opróżnione do ustawowych minimów,


Z pogodą nie wygrasz. Strzyżą więcej wody nie odprowadzi. Wszystkie zbiorniki naprawione i wzmocnione po zeszłym roku. Nowe w przygotowaniu.
  • Odpowiedz
Widzę, że wyciągnęli wnioski z ostatniej wtopy.


@LibertyPrime: Właściwie nie wiem czemu zakładam, że ironizujesz. Patrząc na poprzednie zdanie można wyciągnąć wniosek, że właściwie chwalisz miasto za organizację w tym roku. Przepraszam jeśli moje oskarżenia są niesłuszne, ale wszystko przez tą powszechną agresję w internecie, od razu zakładam, że każdy się przyczepia :(
  • Odpowiedz
na 5:20 poziom wody się prawie ustabilizował. Ale jeszcze nie spada. Nowiniec 2 też już nie rośnie.

Poziomu przelewu na Srebrniki nie pamiętam niestety, ale bodajże 2m także też 19 cm jeszcze.
Nowiniec 2 idzie już przelewem od 3 godzin. Przelew ma jeszcze 30cm zapasu ( ~70cm wysoki ).
Następny większy - Jasień spada już od godziny ponad
  • Odpowiedz
@iAmTS: no i pozrywane chodniki na Słowackiego i wszystkie piwnice dookoła pozalewane. O zapakowany tramwaj na środku skrzyżowania pod baltycka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz