Wpis z mikrobloga

Moje zielonkowe luźne rozkminy i wsciekłośc(rage) na serial, w tym otwarcie 7dmego sezonu.

1. Sansa udowadnia teorie Korwina i zaczyna zachowywać sie jak Ramsay, widocznie jej .. uderzyła na mózg. Poza tym
jej zachowanie to raczej disney dla nastolatek, a nie młoda dama po przejsciach. I te nawiazania do Cersei, kolejna modliszka rośnie? Sztampowe i głupie.
2. Littlefinger zaczyna przebijać Joraha żałosnym friendzonem: sprytny, przebiegły facet, intrygant i mocny sojusznik w cieniu dla każdego kto ma rozum, a skamle jak piwniczak o wzgledy gówniary - koleś mial burdel i prowadził biznes bez zbednych emocji, a nie rozumie jak działa bitch shield oraz móżdzek nastolatki. Sansie imponuje siła i władza. Smutne, drugi po Stannisie moj ulubiony bohater niszczony w serialu.
3. Watek rudego dzikiego i tej krowy w zbroi - na takie bzdury maja czas dla plebsu, komedia na poziomie rodzinka.zal.pl
4. Arya wział udział w głosowaniu publicznosci i bedzie popieprzać po królestwie siejac masowe morderstwa... a nie, bo Ed sheeran ładnie śpiewa to sie zastanowi czy Lannisterów bić, bo może to dobre chłopaki. W sumie ta scena z nimi to mi wygladała na poczatek bójki, myslałem że beda sie do niej dobierać jak to żoldacy a tu patrz, jeden dziecko ma, drugi pędzi winko, inny nie dostał sie do mam talent King's Landing edition. Scena bez sensu, prawdopodobnie by ocieplic wizerenuk nieletniej zabójczyni.
5. Cersei odpalając kolejne "nuklearki" jak zawsze na zimno skojarzyła że nie ma sojuszników oprocz kolesia co na piractwie zrobił interes życia i jedynie chce jej korony. Dość takie w jej stylu, dobrze widzieć jak jej brat zaczyna sie wkurzać, choc te scenki zazdrosci z jego strony sa słabe.
6. Ogar sie zmienia, nie sadzilem że po tych jego znajomych cynicznych tekstach on cokolwiek zobaczy w tym ogniu. W ogole zaskakuje ze podszedł do ognia. Watek wart śledzenia, choć scenarzysci juz nie takie mozliwości topili w gównie telenowelowych zagrań. Prawdopodobnie pójdzie jako zelota R'hlora bic wedrowców ogniem i szkłem jesli dostana je gdzies po drodze czy na miejscu. Ciekawy dla mnie jest watek czy zmarwychwstałych dzieki ogniu Pana Światła mozna przemienic w wedrówcow czy nie?
7. Sam musiał sie naczyscić odchodów, żeby w koncu w ukradzionej ksiazce po angielsku wyczytać że smocze szkło jest tam gdzie jest i Jonowi trzeba wysłać info. Jak dla mnie to wedrowcy zdaża zrobic dwa maratony po Westeros zanim Starkowie odbiora dostawe szkła. No i nasz dzielny grubasek chyba rozumie, że predzej złapie wszystkie odmiany chorob zakaznych niż zostanie maesterem.
8. Koncówe sceny z Daenerys sa świetnie zmontowane, motyw muzyczny przerobiony tak zgrabnie że słucham non stop. Aczkolwiek przyczepie sie do samej Danki bo wyglada jak pyza ze wsi, niestety w kolejnych odslonach coraz bardziej widze że źle dobrali aktorke, Viserys był idealny. Przybiła do brzegu, wlazła do twierdzy i juz czytam hejt na nia - przeciez to tylko "fort obronny na cyplu" laicko opisujac, co ona tam narobi komus? Jak sie nie ruszy to zdechnie z głodu, a nie ma pojecia że ma smocze szkło i jak sadze nie ma pojecia że Euron po nia leci żeby ubic krewniaków i zajumac jej smoki.
9. Ciekawi mnie tylko czemu Euron postawił na Cersei a nie na Daenerys? Na spokojnie mógl dyplomatycznie ubic interes i miec krewniaków na widelcu.

Za zbrodnie spaczenia postaci Lorda Stannisa, wymuszenia haniebnego spalenia własnej córki i pójścia na Wintefell bez żadnej taktyki czy sensu reżyser i scenarzyści powinni trafić do Sztumu

Tak bezsensownie i zbrodniczo pokazać rozsądnego, sprawiedliwego i pragmatycznego dowódce
(ból dupy mocno)

ps. ksiazki czytałem 3 lata temu, nie pamietam dokładnie wsyzstkiego, trzeba bedzie do nich wrocic bo serial topi sie gównie #!$%@? i rozwiazan ku uciesze plebsu.

#got
  • 8
@Lord_Stannis:
7. John chyba już w następnym odcinku wyrusza z Devosem na Smoszą Skałe
9. Przecież Yara i Theon szybciej byli u Danki i na pewno powiedzieli wszystko co zrobił Euron więc watpie, że Danka chciałaby z nim ubić jakiś interes. Zwłaszcza, że dostała to co chciała czyli okręty.
@dylankaftan:

Wyruszy na smocza skałe, ktora bedzie pod władza Danki o ile Euron tam nie zrobi czegos spektakularnego. Nawet jesli dotrze, to co Dance po jego opowiesciach skoro ona chce krolestwa - on jest Królem Pólnocy wiec też jej przeciwnikiem. Podejrzewam że bedzi z nia gadał i jego urok ja przekona, co nie zmienia faktu, ze trzeba to smocze szkło przerobic, przetransportować - w tym czasie wedrowcy juz zdołaja przejsc
@Lord_Stannis: wędrowcy są raczej jeszcze daleko od muru a po ostatnim odcinku widać, że nie poruszają się jakoś szybko. Danka raczej skupi się na Lannisterach a John pewnie ją będzie przekonywał że jest ważniejszy wróg ( Inni ) Stawiam, że w nastepnym lub jeszcze kolejnym odcinku John weźmie szkło i ugada się z Danka a serial pójdzie w kierunku wszyscy vs. inni

Danka jest raczej głupia i Eurona potraktowała by jako
Danka jest raczej głupia


@dylankaftan: ale ma madrych doradców, a Varys i jego ptaszki to duza przewaga wywiadowcza.

Natomiast Śnieżek nie ma jej w sumie nic do zaoferowania, bo nie pojdzie na Lannisterow i to jemu pasuje że ona ich zajmie. Danke ktos uswiadomi, ze jesli Janek poradzi sobie z wedrowcami to przeciez okopie sie na pólnocy i nie kleknie przed matka smoków.

Jak sam wiesz, na południu mało kogo obchodza
@Lord_Stannis: jakoś nie wyobrażam sobie żeby Danka oszukała Jare i Theona po takim czasie, Euron nawet nie wiedział że oni płyną do Meereen. Może ma mądrych przywódców ale w niewielu przypadkach się ich słucha.

akurat logiki w tym serialu ciężko się doszukać, jeśli Danka myśli o przejęciu całego Westeros to wiadomo że najpierw mogłaby zniszczyć armię Starków i porwać Snowa. Ale po trailerze widać że serial będzie opierał się na walce