Wpis z mikrobloga

Jarosław Kaczyński pokazał wczoraj Polsce swoją prawdziwą twarz. Twarz nie chłodnego, cynicznego polityka i stratega, lecz człowieka chorego z nienawiści i paranoi, powstałej po katastrofie smoleńskiej.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości oskarża polityków opozycji o zamordowanie swojego brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak pokazują wczorajsze wydarzenia, nie jest to jedynie obrzydliwa, populistyczna praktyka mająca oczerniać jego politycznych przeciwników, lecz również chora wizja rzeczywistości, prywatna krucjata wymierzona w wyimaginowanych wrogów, podsycająca nienawistne nastroje i pogłębiająca podziały w Polsce. Warto sobie zadać pytanie, czy te wszystkie reformy PiSu przez które nasza ojczyzna dryfuje coraz bardziej w stronę autorytaryzmu nie są jej elementem.

Sytuację w której człowiek mający problem ze swoimi emocjami i ich wyrażaniem rządzi niemalże całym krajem za pośrednictwem swoich marionetek uważamy za niedopuszczalną i łamiącą wszelkie standardy polityczne. Jeżeli Jarosław Kaczyński ma problemy psychiczne, polecamy udać się nie na mównicę sejmową bez żadnego trybu, lecz do psychiatry - w trybie natychmiastowym.

Grafika nie jest naszego autorstwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#liberalnidemokraci
#neuropa #tvpis #bekazprawakow #4konserwy #kod #polska #polityka #obywatelerp
Pobierz LiberalniDemokraci - Jarosław Kaczyński pokazał wczoraj Polsce swoją prawdziwą twarz....
źródło: comment_xCIkpnxIgXiIeWvTQPMPYjM5v9MvEsS3.jpg
  • 9
Jeżeli Jarosław Kaczyński ma problemy psychiczne, polecamy udać się nie na mównicę sejmową bez żadnego trybu, lecz do psychiatry - w trybie natychmiastowym.


@LiberalniDemokraci:

Żałosne insynuacje. Wyrażone w formie implikacji, ale wciąż żałosne insynuacje. Ocena stanu zdrowia psychicznego jest możliwa tylko przez specjalistę z zachowaniem odpowiednich metod diagnostycznych. Stan zdrowia psychicznego objęty jest tajemnicą lekarską.

Był kiedyś ogromny problem z polityzacją psychiatrii - psychiatrią represyjną. Wy zaś staracie się stworzyć atmosferę
@BluesBeast: Dopowiadasz sobie. Nie odniosłem się w żaden sposób do słów i działań (ostatnich i wszelakich) Jarosława Kaczyńskiego, bo mogę tego nie robić. Miałem ochotę wypowiedzieć pewną konkretną opinię na dokładnie sprecyzowany temat i to zrobiłem. Nic więcej, nic mniej. Nie jestem prokuratorem, żeby mieć obowiązek sporządzenia aktu oskarżenia.

Odnosząc się do niesłusznych czy bezprawnych działań dowolnego podmiotu wobec dowolnego kryminalisty też miałbym czuć zobowiązany do odniesienia się do całokształtu działań
@LiberalniDemokraci: Wątpliwości można sobie mieć do wszystkiego. Próba obiektywizacji swoich poglądów nt. dowolnej osoby lub dowolnego zachowania za pomocą psychiatrii jest naganna. Szczególnie szkodliwa, jeśli robi to jednostka zabierająca głos w debacie publicznej

Po pierwsze: doświadczenie choroby psychicznej nie oznacza braku poczytalności.

Po drugie: na każdego można złożyć doniesienie do prokuratury, a tylko są i tylko w uzasadnionych przypadkach może skierować daną osobę na obserwację psychiatryczną i tylko i wyłącznie lekarz