Wpis z mikrobloga

Dzisiaj postawiłam na tradycję.

Śląski obiad w moim wydaniu. Grunt by było sycąco, rozgrzewająco i smacznie!
prawdziwą roladę robi się tylko i wyłącznie z mięska wołowego, domowe gumiklyjzy z sosem pieczeniowym (ciemnym dzisiaj) własnej roboty i modro kapusta z cebulką.

Lubicie pra? ()

#gotujzwykopem #jedzenie #kuchnia #jedzzwykopem #slask #obiad #chwalesie #oswiadczenie
KwestiaPodejscia - Dzisiaj postawiłam na tradycję. 

Śląski obiad w moim wydaniu. G...

źródło: comment_qdFcR5EhUe5uxw8Ov4ccOreVxNaTV043.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@zolwixx: Mi przygotowanie obiadu zajęło 40 minut ( ͡º ͜ʖ͡º) Byłam rano na zakupach i tyle siatek pobrałam, że musiałam po taksówkę dzwonić. Głównie szama.. ale nie wyłącznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) mogłam jednak jechać samochodem. Miałam zamiar wrócić tylko ze śmietaną, ziemniakami, przyprawami i mięsem.
  • Odpowiedz
@KwestiaPodejscia: jajecznicą! robię najlepszą jajecznicę, od surowej niemieckiej, po bajeczną włoską. Gdyby zamienić w pizzy ciasto na omlet, to była by jak moja jajecznica: szynka parmeńska/boczek szwarcwaldzki/kiełbasa do wyboru + pomidory, cebula, chili, bazylia, szczypiorek, rukola, pieczarki, pietruszka. Nigdy nie jadłaś czegoś takiego! Delikatna puszysta, a przy tym ani nie rzadka, ani nie spieczona.

Najlepiej smakuje z Tetley Earl Grey Intensive i świeżą bułką, lub ciemnym chlebem słonecznikowym ( ͡°
  • Odpowiedz
@KwestiaPodejscia: Mam gdzieś foto, ale na foto nie wygląda tak apetycznie. Ale smak to zupełnie inna bajka niż wygląd :) Rzadko też udaje się zebrać wszystkie składniki i tak np. dzisiaj będzie tylko szynka szwarcwaldzka, cebula i pomidor.

@agaciksa: a przyjdź o której Ci pasuje, moja horo curko.
  • Odpowiedz