Wpis z mikrobloga

@Baron_Al_von_PuciPusia: Może w TVP INFO będzie więcej o zamachu na demokrację. xD Swoją drogą zastanawiam się, co czuje córka Dudy (Andrzeja), która niby studiuje prawo tak? Jak ją traktują na uczelni, jak ona przychodzi na wykłady, jaki jest jej punkt widzenia... czy się wstydzi, czy jest jej głupio? Dzisiaj fajna laseczka się wypowiadała taka blondynka, studentka. Mówiła, że obudziła się rano i chciało jej się płakać z powodu tej ustawy... Ah
@Baron_Al_von_PuciPusia: Wiedziałem. Nic dziwnego, że macie takie zerowe poparcie, skoro osoby o innym zdaniu uznajecie za gorszych, ignorantów i w ogóle jakiś plebs, bo my mędrcy martwimy się wielkimi ideami demokracji xD
Janusze i Grażyny, którzy książkę widzieli ostatni raz w szkole, jprld.
bo my mędrcy martwimy się wielkimi ideami demokracji


@Dawidino: a tu nie chodzi o wielkie idee tylko o sprawnie funkcjonujące państwo i mechanizmy kontrolne. Zapewne w żadnym państwie jak się wyraziłeś "plebs" nie będzie bronić takich instytucji bo tego po prostu nie zrozumie. Jako że stoi w opozycji do państwa to zwyczajnie będzie się kierować ignorancją bo nie ma innej alternatywy. Raczej klasa średnia byłaby bardziej skłonna przeciwdziałać destrukcyjnym działaniom ale
@dertom: Ja to widzę tak. 3 RP miała i nadal ma ludzi w dupie, wiec ludzie mają w dupie 3 RP. Tyle. Jak to napisałeś plebsowi nie zależy, bo i po co? To jego trzeba udobruchać - jak w Rzymie, bo będzie bunt i niezadowolenie. To zawsze elity najmocniej walczą, bo najwięcej mogą stracić i to one zawsze kreują wszystkie niepokoje. Klasa średnia w Polsce jest nędzna, więc bliżej jej do
@Baron_Al_von_PuciPusia: teraz jest ten kryzys czy był wcześniej? przypadkiem Pisowcy nie zapowiadali, że zrobią z sądami dokładnie to co teraz robią? pomijając czy słusznie czy nie, ale skoro wyborcy uznali, że musi rządzić ktoś kto będzie nożem głęboko kroił na niezdrowym ciele wymiaru sprawiedliwości to czy nie mieli prawa wybrać właśnie takiej władzy?
@Ale_ojca_to_ty_szanuj: dzisiaj wydano opinie potępiającą tą nowelizację i podpisali się pod nią wszyscy rektorzy wydziałów prawa w Polsce, rowniez ci z UJ. Poza tym sam promotor Dudy oficjalnie go potępil i stwierdzil ze złamał konstytucje kilkakrotnie
przypadkiem Pisowcy nie zapowiadali, że zrobią z sądami dokładnie to co teraz robią?


@stan-tookie-1: Mówili, że uzależnią SN de facto od jednego człowieka, Pana Z.? Chyba nie bardzo. Tak samo jak nie mówili, że Macierewicz będzie MONiakiem, miało być zupełnie inaczej.

E: więc nie wciskaj takiego kitu tutaj.
@Baron_Al_von_PuciPusia: teraz nie wchodzi poprawka gdzie osłabia się rolę ministra a podwyższa sejmu?
sam nie głosowałem na Pis to specjalnie nie wnikałem w ich przekaz wyborczy, ale patrząc po znajomych to wyborcy Pisu popierają ich obecne działania, nie czują się oszukani podczas kampanii wyborczej