Wpis z mikrobloga

#maratonzeldy

Majora's Mask ukończone!
czas: 13:45:00.
Dokumentacja

Hmm.. od czego tu zacząć..
TA GRA MA 17 LAT, a jest świetna!
Nie grałem w inną wersję niż ta na 3DSa, jednak wiem, jakie zmiany zastosowano i bardzo się z nich cieszę, Song of Double Time np. jest zbawieniem, zmiany w bossach, przeniesienie postaci w inne miejsca, to już głupoty ale fajnie, że są.

Przerywnik filmowy

Już o samej rozgrywce:
Trzydniowy cykl rozgrywki jest na początku "konfundujący", to nie jest coś co spotykamy w co drugiej grze. Zwłaszcza w Zeldach czy innych grach gdzie mocny nacisk jest położony na odkrywanie świata. Jednak gdy już trochę się wgramy i zaczaimy zasady to jeden z fajniejszych aspektów tej gry. Raz zabrakło mi czasu (w tym podejściu) na zrobienie czegoś, ale z mojej winy, zaczynanie dungeona drugiego dnia to nigdy nie jest dobry pomysł.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tylko 4 dungeony, za to wiele zadań pobocznych, nie przeszkadza mi taki układ, poznawanie historii i problemów różnych postaci jest ciekawsze niż bieganie po dungeonach. A historie te są oj są, jak na Zeldowy standard, dość niezwykłe, kiedy ostatnio broniliście farmy przed kosmitami, eskortowali wóz z mlekiem czy szukaliście zaginionego narzeczonego kończąc w jaskini złodzieja? Każda z dwudziestu paru masek ma jakąś historię, mniejszą lub większą a poznawanie i zbieranie ich to sama przyjemność!

4 główne dungeony, dużo zadań pobocznych... wiecie co mi to przypomina?


Muzyka jak to w Zeldach świetna, nie ma co się rozgadywać ;)
Ci ludzie robią świetną robotę LINK (polecam "Clocktown" mód na uszy)

WADY!
Kamera i sterowanie, póki gramy Linkiem, wszystko jest cacy, jednak najwięcej problemów miałem z postacią Zory, w wąskich korytarzach wodnych nie mogłem totalnie czasem ogarnąć postaci, może po prostu brakowało mi cierpliwości, samo sterowanie jest w miarę przemyślane, jednak czasami ciężko połapać się w klawiszach w "stresujących" sytuacjach.

Pewnie można powiedzieć o grze dużo więcej, jaka ona mroczna i wgl...


Czy Majora jest lepsza od Okaryny? hmm...... nie wiem. Są zbyt od siebie różne, uwielbiam je obie i nie jestem w stanie dać jedną wyżej nad drugą ¯_(ツ)_/¯

Na celowniku
Oracle of Ages, nigdy jej nie przeszedłem i grałem max z 2 godziny, więc zaczynają się powoli te gry, w które nie grałem.
Nie mogę się doczekać ogrania gier na DS, ale póki co, Keep calm and carry on!

  • 9
  • 1
@Theos: pierwszy raz spędziłem przy niej 53h dokładnie ;) wszystkie maski itp, tym razem to formalność, nie chce marnować dużo czas na gry, które znam na wylot, jest wiele w które nie grałem i to przy nich spędzę najwiecej czasu

  • 1
@hairsprayking: ja Okrayne znam na pamięć ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tym podejściu jeszcze zrobiłem sobie wielki miecz, który sie nie łamie, zeby mi łatwiej sie walczyło z Ganonem ( ͡º ͜ʖ͡º)


A w majorze zebrałem i tak połowę masek, jeśli wiesz co robisz to na prawdę nie zajmuje dużo czasu
  • 0
@hairsprayking: jako dorosły link musisz wziąć kurczaka od tej laski co ma uczulenie na nie i nie może ich dotknąć wiec jako młody link zbierałeś je dla niej po mieście w zamian za butelkę, dalej masz wszytko opisane w dialogach i na mapie, to cały trading sequence, czasami jest na czas wiec bez Epony nie da rady