Wpis z mikrobloga

Gurwa, Mirki, powiedzcie mi jak to jest. Jakieś 4-5 lat temu telefon z 512MB RAM to było coś. Człowiek miał wrażenie, że jakby dołożyć drugie 512MB pamięci to tel zamieniłby się w transformera. Teraz mając telefon z 1-2GB pamięci sytuacja jest taka sama. Czemu do zwykłego przeglądania sieci potrzebny jest taki kombajn, czemu aplikacje tak puchą jeśli chodzi o wymagania? #telefony #przemyslenia #przemysleniazdupy #android
  • 22
@FeniEnt: Ale to wygląda jak jakaś zmowa programistów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Róbmy #!$%@? zoptymalizowane i zasobożerne apki, wtedy ludzie będą się #!$%@?ć, że im telefony mulą i kupią nowe, a my dostaniemy z tego jakiś procent (???)
@reaper6161: Sam nie mam w pełni czystego (bo mi się nie chce mojego srajomi przeinaczać z globala), ale te gówno apki + apki, które większość ludzi używa (patrz messenger np) pożerają tyle zasobów z racji gówno ficzerów. Patrz na ten pseudo-snapczat messengerowy, przecież to następne kilogramy pamięci.
Dodatkowo #!$%@? zoptymalizowanej apki nie przepuściłbym z tzw "plusem" przez moje testerskie ręce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@reaper6161: Nie, po prostu lepiej wygladajace rzeczy sie lepiej sprzedaja. Zdecydowana wiekszosc ludzi jesli ma wybrac jakis produkt, ktory jest na dwoch stronach z takimi samymi parametrami i w tej samej cenie, to wybierze ten z lepiej wygladajacej strony. Przypomnij sobie jak wygladalo przegladanie internetu na pierwszych smartfonach. Czasami nawet obrazkow nie ladowalo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Telefony sa coraz lepsze, wiec strony tez robia coraz lepsze,
@reaper6161: Nie tyle programistów, co zamawiających. Ma być na wczoraj, ma posiadać konkretne funkcje. Nikt nie oczekuje optymalizacji która zajmuje czas i kosztuje.
Często stosuje się duże gotowce w miejscach gdzie nie jest to potrzebne, bo tak jest szybciej napisać.
@wysuszony: Dziś owszem, ale w momencie premiery tego telefonu to przeglądanie neta było jak najbardziej przyjemne. Może nie tak jak teraz, ale jednak. A dziś ten sam telefon chyba by się zapalił aniżeli pozwolił na przyjemne skorzystanie z przeglądarki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobra, cumple wyżej chyba mi to wyjaśnili: konsumpcjonizm. Pozostaje mi poddać się jego nurtowi( ͡° ͜ʖ ͡°)