Wpis z mikrobloga

#aliexpress #gearbest #vat #clo #paczkazchin #xiaomi

Kupiłem na gearbest telefon xiaomi mi5 i dostałem dzisiaj list z urzędu celnego w którym proszą mnie o przesłanie dokumentów do naliczenia VATu. Jednym z dokumentów jest "faktura, paragon, potwierdzenie transakcji zakupu lub inny dokument potwierdzający dokonanie zakupu". Czy ktoś z doświadczenia może powiedzieć czy przejdzie faktura ze strony Gearbest (wyświetla się po kliknięciu download invoice w trackingu na stronie) z kwotą 50USD (tyle ile jest napisane na paczce) czy trzeba wysłać im potwierdzenie z PayPala na 199,99USD. Zawsze to pare $$ w kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 32
  • Odpowiedz
Czy ktoś z doświadczenia może powiedzieć czy przejdzie faktura ze strony Gearbest (wyświetla się po kliknięciu download invoice w trackingu na stronie) z kwotą 50USD (tyle ile jest napisane na paczce) czy trzeba wysłać im potwierdzenie z PayPala na 199,99USD. Zawsze to pare $$ w kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@lukasztoja: przejdzie i kierujesz się prosto do Sztumu za debilizm
  • Odpowiedz
@lukasztoja: Z PayPala. Chyba że lubisz ryzyko (można stracić jedynie trochę czasu w sztumie), to ślij to z kwotą $50. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Edycja: jaki rodzaj przesyłki brałeś?
  • Odpowiedz
@lukasztoja: ale ty wiesz, że jest ona błędna, a oni proszą cie o prawdziwe potwierdzenie którym jest także potwierdzenie płatności "potwierdzenie transakcji zakupu lub inny dokument potwierdzający dokonanie zakupu"
  • Odpowiedz
@Andczej: Na pierwszym miejscu wymieniona jest faktura dlatego chciałem zapytać się innych osób, które już wcześniej opłacały VAT w takich sytuacjach. Mogłeś sobie oszczędzić te uszczypliwości i nie wypowiadać się.
  • Odpowiedz