Wpis z mikrobloga

Ten weekend zleci mi na konfiguracji kopii zapasowej i monitoringu. Jak by ktoś był zainteresowany to mogę napisać jakąś dokumentację dla tych czynności. Nic specjalnego, ale może komuś się przyda.
3 vps-y na centos 6 (2 wordpress + woocommerce i 1 z systemem crm) i one będą konfigurowane dla zapewnienia kopii zapasowej i monitoringu. Rozwiązania raczej z dolnej półki, bo nie ma co celować do muchy z armaty. Kilka skryptów basha, bacula w podstawowej konfiguracji, oraz monit. Wszystko będzie konfigurowane dla vps-ów na których siedzą strony firmowe, więc nie będzie to z dupy tutorial, gdzie połowa rzeczy nie działa, bo robione na jakiś virtualkach z virtualbox w sieci lan.
#serwery #siecikomputerowe #vps
  • 20
@Mirkowy_Annon:
To będzie backup dla trzech vps-ów, na których obecnie są zainstalowane dwa wordpress + woocommerce i na trzecim system crm. Co na tych vps-ach będzie w przyszłości ciężko powiedzieć. Backup z założenia ma być uniwersalny, bez względu co wrzucisz dla nginxa, czy apache.
@Mirkowy_Annon:

To tylko snapshoty, a ja wolę mieć kopie konkretnych folderów, poza tym backup za pomocą oprogramowania na serwerze zwiększa koszty o 20% dla każdego z serwerów, a mi się szykuje mocna rozbudowa, bo będę przechodził na rozwiązania oparte o klaster.
@murgal:
Wystarczył by , jasne. Akurat bacule znam trochę i wcześniej mi się sprawdzała. Wystarczył by nawet skrypt, który montował by po ssh zasoby i sobie kopiował to co potrzeba, jednak chciałem to usystematyzować w kwestii rozwiązań i akurat dla kopii wybrałem bacule, bo ma wszystko to co potrzebuje i wiem, że łatwo będę mógł dodawać kolejne serwery.
@brudny @robekk1978 @mondeq @civ80 @TypowyXD @4n0n @EpicSilence @Drail @ MichaelT128 @Cesarz_Polski @w_t_d @JanuszJanuszy @wakatt @wlatca-oka @kartezjusz6644 @fetafetafeta @Oskar-Pam-Pam
Panowie zrealizowałem backup, ale na rsync, niestety bacula nie chciała ruszyć, a za bardzo nie mam czasu na rozwiązanie problemu, monit również wdrożony. Pozostało mi to tylko opisać, tak aby powstał z tego w sumie gotowiec kopiuj wklej do wdrożenia. Jak zdążę to będzie na jutro, druga opcja to niedziela, więc cierpliwości.Mniej więcej wygląda