Wpis z mikrobloga

@marek-wozniak-750: niby mozna, ale jak dobrze zamontujesz na kretlikach i we wkretarce to sam naciag powinien je trzymac. ja najczesciej magnesami trzymam rdzenie w kupie, wiekszosc ludzi skleja tasma. mozna kupic formy z epoksydu na konkretne srednice i ilosci rdzeni (patino alien makers), ale imo to overkill;
@marek-wozniak-750: generalnie nicr i ss szybciej lapia temlerature, szybciej stygna, teoretycznie wymagaja mniej mocy i maja nizszy opor niz kanthal, wiec sa swietne pod mechanika. z drugiej strony taki set jak to co wrzucalem wczoraj schodzi do 0.12ohm (przed przepaleniem 0.09, musialem na mechu przepalac). glownie dlatego ja zazwyczaj jade na kanthalu - wole dorzucic pare watow niz gimnastykowac sie z oporem, szczegolnie ze w zasadzie uzywam tylko regulowanych elektronikow.
@marek-wozniak-750: liczysz rdzenie tylko, owijka jest pasywna. mozesz spawdzic na np steamengine, chyba liczy dla dual/triple/quad itp. jak policzy dla jednej grzalki, to kolejna obniza o polowe. ja przestalem obliczac, namotalem sie tego tyle ze zazwyczaj pi razy drzwi wiem ile wyjdzie, przynajmniej na zwyklych drutach. dla braidow/framed itp obliczanie w ogole nie ma sensu. staram sie tylko powyzej 0.1ohm trzymac coile.