Wpis z mikrobloga

Siema,
Planuje na zewnątrz domu zamontować 4 kamery, po jednej na każdym rogu budynku. Stąd pare pytań i wątpliwości, liczę na pomoc, ponieważ wiedzę czerpię jedynie z tego co już wyczytałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Moje wymagania to: detektor ruchu, noc, powiadomienie SMS i/lub MMS i/lub mail oraz streaming obrazu, żebym mógł zawsze zobaczyć co się dzieje wokół domu.

1. Początkowo planowałem, żeby kamery stremowały po WiFi i tyle, ale coś czytam, że nie jest to polecany sposób, tak więc w planach jest rejestrator + może dysk (chociaż nie wiem czy jest niezbędny, raczej nie będę miał zamiaru przeglądać na filmach czy coś się działo 48h temu - może karty SD wystarczą (?))

2. Kolejny problem to właśnie oglądanie kamer z komórki. W domu będę miał dostępny tylko internet mobilny, widzę, że u niektórych osób występują problemy w takiej sytuacji - czy zakup jakiejś innej kamery może to rozwiązać? Czy obojętnie co zakupię może być z tym problem, no i jak sobie z tym uporać?

3. I jeszcze pytanie o streaming obrazu - czy kamera wysyła obraz w neta nonstop? Czy tylko jak odpale jakąś aplikację w fonie? Chodzi mi tu o obciążenie sieci oraz zużycie transferu, co w necie mobilnym może być problemem.

4. Okablowanie - każdą kamerę podłączę kablem teleinformatycznym/skrętką do rejestratora? Po tym kablu idzie obraz i zasilanie i nic więcej do kamer nie muszę prowadzić, 1 kamera = 1 kabel teleinf.? Okablowanie chciałbym już poprowadzić, zakup kamer za jakiś czas się odbędzie stąd pytanie. Bo z tego co zrozumiałem to właśnie idzie to tak: Kamera -> wychodzą z niej 2 kable(?), przejściówką idzie je sprowadzić do 1 wtyczki -> kabel teleinf. -> go wpinamy do rejestratora -> rejestrator do zasilania, neta i monitora - tak to się odbywa? No i czy są jakieś extra wymgania kabla co do tego zastosowania

Pozwole sobie zawołać @fonex_pl , bo widzę że w temacie.

#monitoring #cctv #bezpieczenstwo #kamery #dom
  • 8
Moje wymagania to: detektor ruchu, noc, powiadomienie SMS i/lub MMS i/lub mail oraz streaming obrazu, żebym mógł zawsze zobaczyć co się dzieje wokół domu.


Szukaj czegoś w ofercie Hikvision

1. Początkowo planowałem, żeby kamery stremowały po WiFi i tyle, ale coś czytam, że nie jest to polecany sposób, tak więc w planach jest rejestrator + może dysk (chociaż nie wiem czy jest niezbędny, raczej nie będę miał zamiaru przeglądać na filmach czy
@alfonsy: kupuj sprzęcior DAHUA, zero komplikacji z cfg, chmura na p2p śmiga oko, ustawisz klatek ile potrzebujesz, dysk kup do pracy ciągłej, switch PoE i pyk
do całej instalacji potrzebujesz skrętki, kamer, rejestratora(z okablowaniem), puszek, rj45, dysk, zaleznie od potrzeby listwy elektroinstalacyjne badz obejmy etc, obudowa na rejestrator w razie potrzeby; monitor tylko do konfiguracji i podpięcia do neta/pc/czegoś;

widze ze temat starawy troche, a kolega wyzej w sumie juz pomogl
Na tę chwilę skrętkę porozciągałem do miejsc docelowych dla kamer z 1 miejsca gdzie będzie miał być rejestrator, na razie staram się ogarnąć jakiegoś też neta do domu.
Więc stanęło na to, że będzie normalnie kamery + rejestrator + dysk.
Jakie modele kamer są zalecane do właśnie monitoringu zewnętrznego, żebym mógł dostawać powiadomienia - najlepiej SMS/MMS, w ostateczności mail, gdy zostanie wykryty ruch? W modelach rejestratorów są jakieś poważniejsze różnice?

@fonex_pl:
@alfonsy: ODRADZAM powiadamianie na SMS. Dlaczego? Ja ustawiam klientom z takim założeniem: lepiej jak wykryje przebiegającego szczura, niż miało by nie wykryć potencjonalnego złodziejaszka. Kumasz - prawda? Więc z czułością szalejemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście są to rzeczy to ustawienia, ale co kto preferuje. Jak "daleko" ma widzieć kamera zewnętrzna? Ja celowałbym gdzieś w 2.1 lub 3mpx, wewnętrzne 1.3 chyba żeś wariat. Generalnie polecam sprzet Dahua
@mikasz:
Masz bloknięty priv.
Czaje, że przy zbyt dużej czułości miałbym spam SMSami z każdym przelotem muchy i bym musiał sprawdzać co się dzieje. To niezbędna będzie funkcja, żeby wysyłało mailem fotkę, co tam uchwyciła kamera.
Przeglądam ofertę to widzę zasięg IR 20m później 30m, sądzę że właśnie z 2 kamery by się przydały na 20m, a 2 na 30m. Da się tak łączyć różne kamery w cały zestaw?
Jakby ktoś
@alfonsy: da się ,nie ma problemu. Każda konfigurujesz oddzielnie.

Rejestrator dahua, 4kanalowy wystarczy? Kenik odradzam. Lipna chmura i średnio przyjemny w obsłudze nawet dla fachowców niektórych.

Z kamer polecam dahua. Nie bierz easycama. Chyba, że ma to być po taniosci, ale wiadomo jak z jakością :) ogólnie ec nie są złe ale to typowo budżetowy produkt.

Dahua chba ma na każdym rejestratorów powiadomienia, z innymi się nie spotkałem, aczkolwiek najlepiej zapytać