Wpis z mikrobloga

@atencjon: Mam te same problemy ;) 3/5 koszt przy paczkomacie za 8,60 zł, 3/5 przy wysyłce w ten sam dzień... Zamówienie o 15:00, a później pretensje czemu to nie wyszło w ten sam dzień - no moze dlatego ze kurier juz byl?

Jeszcze hit - upieranie się, że jak kupowała to była wysyłka za pobraniem, ale pewnie usunąłem, bo jej nie chce wysłać. (Jest ogromny banner, że ta opcja jest niedostępna,
@atencjon: W normalnym świecie 4/5 to jest bardzo dobra ocena od zadowolonego klienta, a 5/5 to jest coś wybitnego, czego się już nie da poprawić. Jak widzę, na allegro natomiast 5/5 to jest ocena neutralna, a wszystko poniżej zła. Ja tam nie kupuję, ale jakbym kiedyś coś kupił i nie dowiedział się z wykopu, że tak jest, to też bym pewnie nie wystawił 5/5, bo to jest dla mnie coś specjalnego,
@CamelCase: Gdybym zamówił towar o 9 rano we wtorek, a otrzymał w środę o 14 to bym wystawił nawet 6/5 zwłaszcza, że nie wybrał najszybszej przesyłki. Kupuje dużo na allegro i wysyłka w ten sam dzień to naprawdę rzadkość.
@atencjon Co sie dziwisz, ze doatales 4/5 za kontakt ze sprzedawcą skoro go nawet nie było? Czemu Twoim zdaniem pownien ocenic na 5 (bardzo dobry), a nie na 1? Jakie miernik powinien wykorzystac kupujący?

W przypadku braku kontaktu, najlogoczniejszym rozwiązaniem jest danie 3 bo to srednia, a człowiek był miły i dał 4.

Co do ceny doatawy, moze masz tanio, ale gdzies widział taniej, wtedy 4/5 jest bardzo zasłużone.

Jedynie czas dostawy
@skk1993: Zgadzam sie co do kontaktu mógł dać 4/5. Wtedy jeszcze nie wysłałem powiadomienia, że przesyłka została wysłana wraz z numerem i gdzie można śledzić, z drugiej strony i tak dostał smsa z automatu od poczty, że przesyłka jest nadana i zmierza do niego.
Co do ceny dostawy jest to śmieszne, bo jeśli jest duża firma to ma wynegocjowane niższe stawki i nic na to nie poradzisz. Zupełnie nie rozumiem narzekania,
@skk1993: > Co do ceny doatawy, moze masz tanio, ale gdzies widział taniej, wtedy 4/5 jest bardzo zasłużone.

Jakie znaczenie ma koszt przesyłki jeśli ogólnie cena towaru+koszt przesyłki jest taniej? To tak jakby kupować w dwóch supermarketach, w jednym zapłacić 40 zł za zakupy ale torba na nie 2 zł, a w drugim kupić za 45 zł ale torba 1 zł i narzekać jakie to drogie torby w tym pierwszym sklepie
@atencjon: Takie, że kryterium to "koszt dostawy", a nie "sumaryczny koszt produktu".

Porównanie wyżej nie ma sensu, bo ty oceniasz koszt całkowity, jeśli takie byłoby kryterium, to masz rację, ale nie jest. Z tym problemem możesz się zgłosić do allegro, a nie do kupującego.
@skk1993: Tak oeniasz koszt wysyłki. Allegro to wprowadziło żeby nie zawyżać kosztów. I to ma sens jakby ktoś miał o wiele drżej ale naprawdę odbioru w punkcie nie da się dać za wiele taniej. Jednak trzeba mieć zdrowy rozsądek, bo jakby tak oceniać to zawsze by trzeba dawać 3/5 lub 4/5 bo przecież ludzie wysyłają łapke na muchy za 4 zł zwykłym listem xD
@atencjon: Nawet nie chcę mi się z Tobą dyskutować bo to nie ma najmniejszego sensu, za każdym razem próbujesz odwrócić kota ogonem. Dobrze, żyj w przeświadczeniu, że gość był #!$%@? i dał Ci 4/5 bez powodu, ale wiesz co? Jakby był #!$%@? to by Ci wszędzie dał 3.