Wpis z mikrobloga

Znacie może odbiornik GNSS marki TPI - SurvPoint RTK PRO?
Zastanawiam sie nad kupnem taniego zestawu do RTK z racji rozpoczynania własnej działalności i w budżecie do 24k mam do wyboru właśnie tego chińczyka od właściciela Topcona, Geomaxa, Ruide oraz Kolidę, z czego tych dwóch ostatnich trochę się boję, bo firmy je sprzedające jakoś tak niezbyt mnie przekonują profesjonalizmem ani ich strony internetowej ani oferty, którą dostałem. Na geomaxie kiedyś pracowałem i nie było źle, ale znowu SurvPoint ma nieco lepsze parametry i dostanę kilka pożytecznych akcesoriów np 2x baterie do odbiornika oraz kontrolera oraz dostęp na 3 miesiace do sieci TPI.
Doradźcie coś, warto zainteresować się sprzętem SurvPoint?

#geodezja #geodeci #gps
  • 8
@DanekRBI: imo wszysto to jedno i to samo różnią się tylko płytami głównymi Trimle albo Novatel. Mam Ruide i jest ok. Warto zainwestować w lepszy kontroler. Ale pewnie będziesz brał coś na androida power GPS ?
@hasek34: Właśnie wolę mieć kontroler z fizycznymi klawiszami bo do takiego jestem przyzwyczajony, a widziałem jak dotykowe kontrolery nie działały jak było bardziej wilgotno i tego chce uniknąć.
@DanekRBI: Tego rozwiązania RTK nie testowałem (jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Kontrolery na Androida - są takie, które dobrze sprawią się np. podczas pomiaru w deszczu (Mobile Mapper 50 4G):
http://powergps.pl/images/mm50-akcja.jpg
tyle że taki kontroler to min. koszt kilku tys. zł (bliżej 5-tki), więc coś za coś. Z klawiaturą numeryczną jest jeszcze Nautiz, ale ze względu na konieczność zapewnienia kompatybilności z Win CE, ekran w Androidzie nie
@DanekRBI ceny nie jestem w stanie Ci podać. Około 20k netto ale dokładnie nie wiem. Mamy dwa. Jeden kontroler to Getac, właśnie z klawiszami numerycznych, a drugi ten starszy bez klawiszy numerycznych i trochę wolniejszy to South Master pro. Oba są na Windowsie, soft Field Genius. Soft jest jaki jest, osobiście nie mam porównania do innego, tzn miałem krótki kontakt z Trimble. Osobiście brakuje mi w nim takich prostych obliczeń domiarow, przedluzen.