Wpis z mikrobloga

A więc zrobiłem portfel na Blockchain Bitcoin Wallet z app store i teraz chce przejść do kupna -> kupić btc przez aplikacje gdzie za 1000euro otrzymam 0.43806848 BTC czy lepiej gdzieś na innej stronie typu localbitcoins ? co jest bardziej polecane ? na localbitcoin chyba najlepsza oferta to 0.428243 dlatego zastanawiam sie czy kupno przez Blockchaina nie ma jakiś haczyków ?
#bitcoin #kryptowaluty
  • 7
@szwagry: Portfel na Twoim komputerze (np. Electrum) musisz sobie zabezpieczyć. Zdaje się, że domyślnie portfel jest szyfrowany (podajesz zatem długie, silne hasło). Nie mniej gdy z tego portfela korzystasz to jest ryzyko, że jakiś keylogger czy wirus może próbować uzyskać do niego dostęp. Dlatego większe sumy przelewasz i trzymasz na portfelu fizycznie odciętym od sieci (tzw. cold wallet). Rozsądnie byłoby postawić sobie drugi czysty i bezpieczny system (np. linux) w celu
@balrog84: Dzieki ! Zalozylem Electrum, zakupilem btc przerz localbitcoin, sprzedawca mi je juz wyslal a ja zlecilem wyplate na moj receiving address - teraz pytanko, nie musze czekac az one dojda tylko moge sobie wylaczyc kompa i zajac sie swoimi sprawami ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do coldwalleta to pomocna rada bardzo, zajme sie tym jutro :) moze przez jedna noc mnie nie okradna :P