Wpis z mikrobloga

Dobra, chwilę to zajęło - dostałem swojego pierwszego w życiu DS'a, i po tych kilku dniach stwierdzam co następuje:


Kupiłem konsolkę na promocji w Amazonie - całość kosztowała 67 euro z hakiem, więc koszt śmieszny, dostałem preinstalowane MK7 które od biedy może być, ale zostałem rozpieszczony procontrollerem od Switcha. Do konsoli standardowo dokupiłem jakąś tanią folie ochronną chińskiego pochodzenia, która rysuje się od szmatki z mikrofibry XD najchętniej bym założył na to szkło hartowane, ale oczywiście nigdzie go nie ma. Do zestawu dołączyłem również niebieski miękki pokrowiec od Nintendo na 2DSa - spoko, zajebisty, nie mam się do czego przyczepić. Z gier, zawsze miałem słabość do Zeldy, więc pierwszym zakupem całkowicie w ciemno było Link Between Worlds - i powiem szczerze - lepszej gry na start nie mogłem dla siebie wybrać. Całość ukończyłem, i aktualnie zostało mi 20 zaległych Maiamaiów, bawiłem się jak dziecko, nie mogąc oderwać się od konsoli. Jestem jednak zaskoczony żywotnością baterii która starcza na 4 godziny grania, i położeniem lewego sticka, doprowadzającym notorycznie mój lewy kciuk do drętwienia - ale podejrzewam, że akurat to to kwestia przyzwyczajenia, przy dualshocku po długiej przerwie miałem identycznie. Postanowiłem też dołączyć ją do mojego EDC, ponieważ w porównaniu do Switcha jest bardziej poręczna do grania poza domem.



Macie może jakieś rekomendacje jeżeli chodzi o tempery na ekran? Wiecie gdzie to można u nas dorwać? Warto to zakładać?

#nintendo #nintendo3ds #3ds #2ds #nintendo2ds #handheld #handheldy #rekizm
Jorzi - Dobra, chwilę to zajęło - dostałem swojego pierwszego w życiu DS'a, i po tych...

źródło: comment_o3qSYGytA9dnnwiAhl8F8o4Bqg7StCvK.jpg

Pobierz
  • 20
@Jorzi: o, props, pełna zgoda, ALBW to cuuudo.

Polecam gorąco też dwie pozostałe Zeldy Nawet jeśli grałeś w OOT albo MM, to warto odświeżyć je sobie w odświeżonej wersji.
@Theos: OoT po upewnieniu się o język dzisiaj zakupiłem, razem z Paper Mario: SS - Majore koniecznie łykam po OoT, oraz poluje jeszcze na DSowe zeldy, tylko tam ilość bootlegów przeraża ( ͡° ʖ̯ ͡°) Planuje w przyszłym miesiącu nadrobić również Pokemony, bo zatrzymałem się na Blue z GB (ʘʘ)

@gumis112211: trochę lipa, miałem nadzieje, że to tylko przejściowe.
@Jorzi: również gorąco polecam dsowe Zeldy, wielu fanów nieszczególnie je ceni, ale wg mnie sterowanie dotykiem dodało rozgrywce i zagadkom głębi – tylko zalecam przejście wersji z wgranym patchem dodającym możliwość poruszania się dpadem (chodzenie analogiem i interakcję stylusem to świetny komfort gry), choć to akurat wymaga odpalenie roma gry, a nie oryginału.

A od czego chciałbyś wrócić do przygody z Pokami btw? Myślę, że HG/SS to byłaby świetna opcja, startery
@Theos: myślałem właśnie o HG/SS ale ceny są odrobinę odstraszające, a ilość bootlegów demotywująca - na bank będę na nie polował za granicą, bo Polskie ceny to dobre windy, a do tego czasu planowałem zacząć od Omega Ruby / Alpha Sapphire, a później bezpośrednio w X/Y i Sun/Moon, szukając DSówek w wolnych chwilach.
@DarkAlchemy: najgorsza z możliwych - selects (), ale potrzebowałem czegoś na szybko, i dorwałem za grosze lokalnie. Będę polował na zwykłą, OoT leci już normalna.
@Jorzi: zawiodłem się ()

To wracając do tematu:
a) piękny #rekizm !
b) 3DS/2DS to świetne konsolki, jeszcze kup jakiegoś Advance SP 101 i cała handheldowa historia N (28 lat!) w Twoich rękach. Prawdę mówiąc to niesamowite, że w dzisiejszych czasach, gdzie kompatybilność wsteczna to coś o co trzeba walczyć ręcyma i nogyma, wystarczą dwie konsole żeby móc zagrać we wszystkie gry z ostatnich prawie 30 lat
@Jorzi do tego zeldę którą kupiłeś warto przejść jeszcze raz na 3D gdyż najlepiej wykorzystuje możliwości podobnie jak Mario 3D Land
Gram na klasycznym białym 3ds. Witaj w naszym zacnym gronie i olej swicza. Polecam w bliskiej przyszłości kupić new3ds.
@DarkAlchemy: dziękuję, naśladuje mistrza ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sprawie GBA, to mam SP, niestety z wielką szramą na ekranie i w opłakanym stanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) w najbliższym czasie raczej odpuszczę, zwłaszcza, że ilość tytułów na 3DSa, które chcę obadać wystarczy pewnie na następny rok, nie wspominając już o Switchu który też absorbuje dość sporo uwagi ( ͡° ͜ʖ