Wpis z mikrobloga

@Akayari: nadal są takie sprzedawane (w woreczkach) w mleczarni
przy otwarciu się wylewało zawsze, albo przy próbie włożenia w całości do jakiegoś dzbanka, żeby to stało
  • Odpowiedz
@Akayari: mleko w folii było dostępne jeszcze jakieś 5-10 lat temu. Doskonale je pamiętam, bo moja mama takie kupowała. Trwałość - 2, max 3 dni. No ale Unia, regulacje, pierdoły. Teraz takiego mleka nie kupisz w sklepie ;f
  • Odpowiedz
aż mi się przypomniały czasy jak byłem mały i codziennie wieczorami jeździłem na rowerze przez las po mleko w szklanej butelce do takiej pani co miała krowy, jeszcze często ciepłe było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
najgorzej jesienią, bo człowiek młody na składaku przez ciemny las między drzewami zapierniczał
  • Odpowiedz
@Akayari: Chyba już to tutaj pisałem, ale kiedyś po szkole (podbaza) znaleźliśmy takie mleko przy śmietniku i rzucalismy je do siebie. Kolega przegrał bo mu worek pękł i skiśnięte mleko oblało mu bluzę i nogi. Prawie się porzygał i z płaczem uciekł do domu. :P
  • Odpowiedz
się wylewało zawsze, albo przy próbie włożenia w całości do jakiegoś dzbanka, żeby to stało


@Logan00: Że niby wkładałeś gdy woreczek był otwarty? xD
  • Odpowiedz
Teraz takiego mleka nie kupisz w sklepie ;f


@Akayari: @jurny_juhas: kupuję w Kauflandzie i w Intermarche z mojej miejscowej mleczarni. Co prawda mleko trafia się już bardzo rzadko, ale maślanka jest zawsze bez problemu.

przy otwarciu się wylewało zawsze


@Logan00: a spróbuj nalać z tego maślankę która jest gęstsza... Zawsze oba rogi obcięte a i tak cały zlew ochlapany jak przelewam do dzbanka. Ale smak tej którą kupuję jednak
  • Odpowiedz
@Akayari ja pamiętam jak w 1997 w czasie powodzi pojechałem do śp. Babci która miała krówki i codziennie rano mi dawała takie cieplutkie pachnące mleczko :3 to było NADmleko
  • Odpowiedz