Wpis z mikrobloga

Mirki wynajmuję mieszkanie od kilku lat od jednych właścicieli. Teraz stwierdzili oni, że podniosą mi koszty wynajmu bo była (czy tam jest obecnie) inflacja i koszt ich kredytu na to mieszkanie wzrósł.
Trochę WTF, bo nigdy nie miałem z tym do czynienia. Czy mogą tak zrobić?

edit: w umowie wynajmu nie mam słowa o inflacji, a sprawę chcą załatwić poprzez aneks do umowy

#prawo #mieszkanie #pytaniedoeksperta #pytanie #gospodarka
  • 13
@Wesoly_Kartofelek: kolega @Micno wyczerpał temat moim zdaniem

Jeśli cena, której żądają, jest wyższa niż za wynajmowane podobne mieszkania to zostaje ci zgodzić się lub wyprowadzić po okresie wypowiedzenia i szukać nowego. Jak podwyżka jest akceptowalna to aneks do umowy załatwi sprawę

Ciekawostka. Poczytaj o kaucji. Jeśli w trakcie trwania umowy podniesiono opłatę za wynajem to kaucja (która powinna być krotnością tejże opłaty) powinna być zwiększona przy oddawaniu jej tobie.
@Pjongjanska_ferma_zolwi @Micno W kwesti wypowiedzenia również obowiązuje UoOPL, gdzie właściciel musi mieć konkretny powód do wypowiedzenia umowy, a jak takiego nie ma to musi zapewnić mieszkanie zastępcze, nie może sobie wypowiedzieć umowy "bo tak" - a przynajmniej z tego co mi wiadomo