Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki komputerowe, czy istnieje w sieci taka usługa, w której wrzucam sobie na serwer jakiś program, który codziennie w określonym czasie się wykonuje i wrzuca coś do bazy danych na tym serwerze? Czyli taki jakby serwer z harmonogramem zadań? Od jakiegos czasu programuje sobie na wlasne potrzeby i dla samej przyjemności nauki kodowania, ale w sprawach sieciowych /serwerowych to wiem niewiele, a chciałbym z tego skorzystać.
#serwery #programowanie #naukaprogramowania bo się uczę i #python bo piszę w języku węży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 26
@RedWizard: wtf mate

sugeruję w którą stronę powinien iść, to że nie znasz innych prostych rozwiązań nie znaczy że twoje jest lepsze.

Ja na lambdzie mam oświetlenie w domu i alexę, nie wiem o jakich korpo usługach mówisz.

Możesz zlecić zadanie, czasowo czy jak tam chcesz, posłać skrypt w py i zostanie to obsłużone. Tyle. Bez serwerów, bez problemu.
@RedWizard: Ja nie wiem co ty sie czepiasz @arkadiuszl4g , bardzo fajnie odpowiedzial.
A od pojedynczego servera i corona raka mozna dostac. A to dysk padnie a to trzba aktualizowac a lambdy nak****** jak dzikie kuny i o nich zapominasz.
Nie dosc tego ze mniej zaplaci to jescze czegos sie nauczy.
A co do "korpouslugi" -.- , internet sobie w domu wylacz bo to jest korpo usluga
@RedWizard: nie musisz się denerwować zielonko, doskonale rozumiem. Nie znaczy to że my, jako użytkownicy tego serwisu nie powinniśmy mu podrzucać różnych możliwości.

Nasze dyskusje są źródłem wiedzy dla innych użytkowników, myślę że posiadając podobny problem chcieli by ujrzeć rzetelną rozmowę a nie rzucanie się gównem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@RedWizard generalnie stworzyłem kilka algorytmów do web scrapingu. Cześć danych które chce zdrapywac pojawiają się na stronach w określonym czasie, i po jakimś czasie znikają. Chciałbym postawić na tym serwerze bazę danych, która byłaby uzupełniana przez te skrypty, uruchamiane w określonych godzinach tak żeby zdążyły pobrać te dane. Dlatego wolalbym uniknąć robienia tego na swoim kompie bo nie zawsze komputer jest włączony, często też wyjeżdżam itp. W dalszej części na podstawie tych