Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakąś książkę / lekturę na temat F# i wykorzystania go w biznesowych zastosowaniach? Popisałem trochę w Haskell'u, podoba mi się nowy "sposób myślenia", siedzę trochę w C# i tematach około-dotnetowych i chciałem się teraz trochę właśnie F# pobawić.

Dodatkowe pytanie: czy ktokolwiek widział jakieś oferty pracy w F# w Polsce? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie to, żebym chciał gdzieś startować, ale bardziej zobaczyć w jakich profilach aplikacji F# się sprawdza.

  • 8
@asunez:
Też pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.amazon.com/Real-World-Functional-Programming-Tomas-Petricek/dp/1933988924 ?
Ponoć bardzo dobra, ja mam ją w kolejcę
Myślę, że to się też przyda:
https://vimeo.com/97344498

Ogólnie łatwiej będzie F# zdalnie myślę, albo zacząć wprowadzać F# do firm z C# - wbrew pozorom nie jest to niemożliwe, kumpel z mojej ostatniej firmy robi już drugi czy trzeci projekt w F# właśnie - i jest to "normalna" aplikacja biznesowa, która
@Krever ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@asunez Zależy o jakim mieście w Polsce mówisz, czy tez chodzi Ci o wszystkie?
Wiem, że mBank w wawie coś klepie w F#, Credit Suisse we wrocławiu ma też podobno duży team F#'owy.
W Gdańsku IHS Markit trochę klepie w F#. W Powel coś robili w F#, ale chyba ostatecznie przepisali to z powrotem na C# (,).
Ogólnie z
@Krever: Next time używaj "wołajki" ;)

@CoconutPirate: Po opiniach na amazonie książka wygląda całkiem ciekawie, na pewno obczaję dokładniej - tym bardziej, że wygląda na odpowiedź dokładnie na moje pytanie. Co do drugiej części - niestety spodziewałem się takiej odpowiedzi, szkoda trochę że w Polsce jak w lesie i tylko Scala, Scala, Scala...

@negrep: Pytałem generalnie, ale dzięki za wyróżnienie per miasto. Jeśli mogę spytać, skąd masz taką wiedzę?
@asunez ( ͡ ͜ʖ ͡)
Rozmawiam ze znajomymi, przeglądam czasem Twittera, sam też u siebie coś piszę, więc tam jakieś rozeznanie mam (nikłe, bo nikłe, ale mam ( ͡° ʖ̯ ͡°)).

Jeszcze co do

profilach aplikacji F# się sprawdza.

Często firmy część swoich testów decydują się napisać/przepisać w F# (unit, random, property-based, automatyczne)