Wpis z mikrobloga

Wsiadam dzisiaj do autobusu, siadam na jakimś wolnym miejscu i zwyczajnie zakładam słuchawki i piszę z kimś na fejsbuku.
Nagle tyrpie mnie jakaś starsza babka, na oko lvl 65.
Ściągam jedną słuchawkę i się na nią patrzę, czekam aż coś powie.
- Starszy jest pan ode mnie?
Tonem takiej roszczeniowej baby, no ale w sumie ok. Chwytam za plecak i lekko się podnoszę i jeszcze jej pytam:
- a może tak chociaż proszę?
na co ona
- no trudno, kultury trzeba uczyć teraz młodzież
Trochę mnie wbiło przyznam, podniosłem tylko brwi do góry, chwilę się popatrzyłem na nią i mówię
- aha, no to w takim razie proszę sobie stać
Założyłem drugą słuchawkę, usiadłem i znowu coś klikam na telefonie. Stała jeszcze obok mnie z 30 sekund, patrzę tylko kątem oka jak jakieś babki obok się śmieją pod nosem, no i sobie poszła stać gdzie indziej xD
Każdej normalnej babce zwyczajnie bym ustąpił. No ale naprawdę, jak można być takim gburem. Gdyby zwyczajnie podeszła i spytała czy mogę jej ustąpić miejsca – zrobiłbym to z uśmiechem na ustach.
Całe życie myślałem, że te historie o wrednych moherach to fejki, ale dzisiaj uwierzyłem.

Trochę #coolstory, trochę #czl#!$%@?
#truestory #czujdobrzeczlowiek #mohery
  • 28
@KonDaVinci: kiedyś jak jeszcze chodziłem do kościoła to przychodziłem sobie 30 minut przed mszą, żeby sobie usiąść. I przychodzi stara baba z starszym chłopem, najprawdopodobniej był to jaj syn. W ławce już miejsca nie było, a na siłę się wciskając, ja siedzę twardo, nagle odzywa się ten chłop i do mnie, może byś zrobił miejsce, to ja do niego ze jak chce sobie usiąść to niech przyjdzie wcześniej, a nie na
@KonDaVinci: Ostatni raz siedziałem w środku komunikacji miejskiej 3 lata temu gdy skręciłem sobie kostkę. Siedzenia traktuję jako wynalazki dla niepełnosprawnych i starszych. Młodzież, ludzie sprawni w kwiecie wieku i dzieci, które potrafią chodzić powinny stać. Wiem jak #!$%@?łem się gdy miałem skręconą kostkę, gdy musiałem szukać miejsce pośród gównażerii, więc rozumiem nawet te wredne emerytki.
Siedzenia traktuję jako wynalazki dla niepełnosprawnych i starszych.


@far_away: To polecam pojeździć przez cały rok do pracy. Emeryci jeżdżą bez celu o każdej godzinie. Nie będę stał przez 30 min w nieklimatyzowanym tramwaju żeby się spocić do pracy. W domu też jesz/oglądasz tv na stojąco? Siedzenia są głównie po to żeby siedzieć.

Jeśli ktoś nie jest w stanie przejechać trasy na stojąco to może powinien zostać w domu, a jeśli już
@KonDaVinci: Mnie kiedyś we Wrocławiu stara babka szczypała żebym ustąpił miejsca w tramwaju.
Innym razem uderzała torbą (nie mocno)
Ogólnie same #!$%@? rzeczy zdarzyły mi się w tym mieście. Aż opiszę kilka żeby się uspokoić
Typ zastawił miejsce parkingowe kamieniami. Zastawili mi kiedyś auto na koncercie. Tak że na amen nie mogłem się ruszyć. Wielokrotnie z pasu do rozpędzania (nie wiem jak to nazwać) musiałem czekać lub piłować auto na maxa