Wpis z mikrobloga

Obejrzałem w końcu serial "Wiedźmin" i jestem zszokowany. Jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem w ostatnich latach, z świetną grą aktorską, przekonującymi postaciami i dobrą fabułą. Żebrowski jest genialny w tej roli, podobnie Zamachowski i właściwie każdy aktor (z takich niechlubnych wyjątków wyróżniała się np. Agata Buzek), do tego nie brak tu naprawdę interesujących i niejednoznacznych bohaterów. Kompletnie nie rozumiem skąd wzięła się obiegowa opinia, że to gówno jakich mało, chyba stąd że Sapkowski tak powiedział w czasach gdy jeszcze brano na poważnie to co on wygadywał. Choreografia walk była co najmniej dobra, lepsza niż w 90% innych produkcji, klimat też był, typowy, polski i zaczynam mieć poważne wątpliwości czy serial #netflix będzie choć w połowie tak dobry jak ten nasz. Jakoś nie widzę, żeby Kanada oddała klimat naszych lasów, podobnie z zamkami i krajobrazami, no i z aktorami. Właśnie ten ostatni element zaskoczył mnie najbardziej, do serialu zatrudniono samą śmietankę aktorską i było cudnie, każdy tutaj wczuł się w rolę. Dodać do tego piękne kobiety i niezłą oprawę muzyczną i mamy jedną z najlepszych polskich produkcji w historii.

A oto opinia Czecha (albo Słowaka) o pseudonimie Cadmus (zamieszczona na RPG Codex), dzięki któremu się przełamałem i obejrzałem serial:

> The TV series from potato is awesome, I'm rewatching it for the 4th time now. Gotta re-read the books again before muricans fuck it up like everything else.

Zebrowski is a great Geralt btw. Laugh all you want at shitty effects, yeah it was low budget and Dandellion was miscast, sorta.

Things I liked about the TV series that will be fucked up by muricans for sure:


- low key larping around forests, which is actually what the witcher should be doing

- dandellion is a good friend to geralt instead of a retarded asshole like in the games

- no bombastic action, due to low budget they barely show any monsters. Zebrowski plays really nice with the sword, looks like he has some nondescript combat style, I think it looks great

- very few fights and they are over really quick, no stupid 5mins combat scenes, makes Geralt look properly deadly

- potato aesthetics fit 100% the potato story, I wonder how Netflix will pull off a castle scene when they don't have any fucking castles


Yeah, dragon looked like shit. Yeah, monters were made of paper but I don't hear you fucktards complaining about Fallout 1 using 5 pixels to portray a gun. I can forgive the budget completely.

Didn't watch the movie, heard it was complete shit put together from scenes from the series, so I don't take it into consideration whatsoever.

Zebrowski was 10/10 Geralt. The guy who plays Dandelion (fucking Marigold in czech, it all gets confusing) doesn't look like him but plays him like a nice guy and I think he is very likable. Yen is a bit old but has nice tits as she should.

Netflix gonna fuck it up with explosions and constant battles and fire everywhere and nothing will look potato anymore


O wadach pisał nie będę, bo te wyeksponowano aż nadto (przez co nawet nie raczyłem zerknąć na tę produkcję), ale przytaknę tylko, że długość walk to też wielki plus tej produkcji. Ogólnie cud, miód i orzeszki, 8/10 +znaczek jakości Bethesda_sucks.

Zachęcam do obejrzenia i wyrobienia sobie opinii samemu, może nie spodoba się on wam tak jak mi, ale gwarantuję, że nie będzie to gniot jak większość mówi i pisze.

https://www.youtube.com/watch?v=dqPZNRhIIQ4&list=PLI07qEX7yyuCeAwwTT4IHACsXcmC2q4i8&index=1

#seriale #film #niepopularnaopinia #wiedzmin #bethesdasucks
Bethesdasucks - Obejrzałem w końcu serial "Wiedźmin" i jestem zszokowany. Jeden z naj...
  • 76
@Lookazz: @Cesarz_Polski: @Lisaros: @Croudflup: Sam śmiałem się z efektów specjalnych jak ta zamieszczona poniżej (choć w serialu wypadała dużo lepiej, bo nie była tak spowolniona), ale było to zanim sam przysiadłem i obejrzałem od początku do końca, odrzucając uprzedzenia. Macie jakieś konkretne zarzuty poza słabymi efektami specjalnymi (które wynikały z niskiego budżetu)? Bo brak wierności wobec oryginału to nie jest wada w adaptacji, które nie są od przenoszenia
Bethesdasucks - @Lookazz: @CesarzPolski: @Lisaros: @Croudflup: Sam śmiałem się z efek...

źródło: comment_z7BRkkxv2CrmMaYowdICSI0wKl4TlB1S.gif

Pobierz
@Bethesda_sucks: serial jest po prostu słaby. Źle się go ogląda, źle przeżywa będąc tym bardziej fanem sagi+gier. Poza wyglądem efektów, które są fatalne, elfki wyglądają jak niemki, charakteryzacje niektórych są godne pożałowania a to, że serial możesz odebrać jako dobry to nie zasługa serialu tylko tego co napisał Sapek i zostało do niego wtłoczone. Sam w sobie to po prostu gówniane widowisko. I to bez oglądania GoT, bo po obejrzeniu got
Jeszcze to:

Źle się go ogląda, źle przeżywa będąc tym bardziej fanem sagi+gier.

serial możesz odebrać jako dobry to nie zasługa serialu tylko tego co napisał Sapek i zostało do niego wtłoczone


@Croudflup:
To samo można napisać o grach, gdyby nie Sapkowski wyszłoby kolejne generic fantasy, żaden argument. Zresztą wiedźmino-podobne dzieła były wcześniej i później (patrz Elric of Melniboné i Claymore, ale to Wiedźmin jest z tej trójki najlepszy.
@Bethesda_sucks: nawet uwzględniłem, że bez oglądania got ale się uczepiłeś bo nie jesteś pewny swojego zdania. utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że to tylko przypływ nieokreślonej euforii napisał za ciebie ten post chwalący gniota.
@TlustodupyBialorusin: Prawdziwe zacne seriale się nie starzeją nigdy, a szczególnie nie po zaledwie ilu, 15latach?
@TlustodupyBialorusin: taaaak, róbmy tylko gnioty 6/10 które lecą po schemacie napisanym 100 lat temu, bo po co robić dobre seriale za
To samo można napisać o grach, gdyby nie Sapkowski wyszłoby kolejne generic fantasy, żaden argument


@Bethesda_sucks: Tyle, że gry zrobiły to dobrze a trójka jest właściwie samodzielnym produktem z własnymi gagami, sytuacjami, bohaterami etc. Wskaż mi coś takiego w tym serialu.