Wpis z mikrobloga

Hubert Czerniawski został tymczasowo zawieszony na 2 miesiące po finale Brązowego Kasku w Świętochłowicach. Stwierdzono, że junior Cash Broker Stali Gorzów posługiwał się gaźnikiem o średnicy 34,5 milimetra. Regulamin dopuszcza 34 milimetry. Większa średnica przekłada się na zdecydowanie lepsze osiągi. Mieliśmy więc do czynienia ze sprzętowym oszustwem. Tym bardziej, że urządzenie z obu stron zostało zeszlifowane. Sytuację swojego podopiecznego wytłumaczył trener Piotr Paluch. - W drugim motocyklu zakwestionowano gaźnik Huberta Czerniawskiego. Zawodnik oczywiście nie był tego świadomy, nie wiedział, że gardziel gaźnika jest powiększona. Wszystko przez to, że gaźnik był uszkodzony i był polerowany, stąd ta różnica. Został jednak zabrany przed kontrolą techniczną i na nim nie jeździł. To był drugi gaźnik, którego nie używał także we wcześniejszych zawodach - powiedział szkoleniowiec.

Warto wspomnieć, że to kolejny problem z regulaminem który ma SG, czy to walka z klubem który zdobywa mistrzostwo "na kreskę"? Na tę chwilę wiele wskazuje na to że tak, ponieważ Hubert (który jeździ na amatorskim kontrakcie) nie wystartował na "podrobionym" motocyklu, ale podstawił go do sprawdzenia i po odrzuceniu startował na motocyklu dopuszczonym przez sędziego.

Osobiście nie mogę być obiektywny, bo jestem z Gorzowa i osobiście uważam, że zawieszenie juniora na dwa miesiące to gruba przesada. Co na to żużlowe mirki? Chętnie poznam wasze opinie na ten temat.

#zuzel #wykopowyzuzel
  • 7
@cudowny: Uważam, ze dwa miesiące to nie tragedia. Ciężko mi oceniać, czy był swiadomy i na ile to mogłoby wpłynąć na osiągi, ale karanie za sprzętowe oszustwa (nie ważne, czy celowe czy nie) jest zwyczajnie uzasadnione.
@buhhu12: Z drugiej strony to szansa dla Szczotki i Nowackiego, turnieje młodzieżowe pokazują że wszyscy juniorzy SG są na równym poziomie. Ja sam kibicuje Nowackiemu który od czasu GUKS Wawrów pokazuję swój talent (niejednokrotnie wygrywając zawody), nie poddaje się po kontuzjach i o ile znajdzie się ktoś doświadczony kto go poprowadzi, ma potencjał na miarę kolejnego Zmarzlika (SIC!). Bardzo możliwe że aktualna sytuacja będzie trampoliną dla młodego Nowackiego, życzę tego sobie
odpowiedz


@diarrhoea: Przypominam że motocykl nie został dopuszczony do zawodów, zawodnik nigdy na nim nie startował. Na podstawie tłumaczenia Palucha można zweryfikować czy gaźnik był spawany i szlifowany (przypominam, że małolatów na amatorskich kontraktach nie stać na zakup nowych części, więc szukają tańszych rozwiązań). Dalej uważasz, że to słuszna kara dla juniora (17l. - jak na ekstralige to zerowa wiedza)?
Kary powinne być adekwatne do czynów, jeżeli motocykl nigdy nie wystartował
@buhhu12: Mam znajomych w SG, (traktujcie przytoczoną opinie jako plotkę) podobno Rafał bardziej patrzy na kasę, niż na wyniki sportowe. Reszta młodzieżowców jest bardziej ambitna, niestety mają dużo mniej kasy, przez co ich sprzęt często kuleje. Brakuje sponsorów którzy dofinansują młodych. Jeżeli kiedyś osiągnę sukces biznesowy to właśnie w juniorów będę inwestował (niekoniecznie z GW) ( ͡° ͜ʖ ͡°).