Wpis z mikrobloga

Trochę #heheszki, trochę nie, ale jak ktoś jeszcze nie był we Wrocławiu to poniżej kilka porad i uwag:

- Czerwone światło nie jest czerwonym światłem przynajmniej jeszcze przez 2-3 sekundy po jego zapaleniu się.
- Masz mniej więcej 0,1 sekundy na reakcję na zielone światło – cokolwiek więcej i usłyszysz klakson.
- Jazda przez miasto samochodem? Poniżej 70 km/h zapraszamy na prawy pas.
- Światła dla pieszych są tylko dodatkiem i tak naprawdę jak nic nie jedzie to można przechodzić.
- Ścieżka rowerowa to świetne miejsce na spacery z wózkami i dzieciakami na rowerkach, hulajnogach i co tylko jeszcze dacie radę wymyśleć.
- Jeździsz na rolkach? Zapraszamy na środek ścieżki rowerowej!
- Masz psa? Żaden problem - puść go luźno gdzieś przy rzece, ale tylko jak dookoła jest pełno ludzi.
- Rowerzysta na szosie niezależnie od tego czy jest ścieżka, czy też nie, może jechać drogą i to najlepiej daleko od prawej krawędzi, bo tam syf leży przecież.
- Jak jedziesz na rowerze z kimś to śmiało możesz jechać obok siebie na ścieżce dwukierunkowej mieszczącej akurat dwa rowery.

Ot takie tam #przemyslenia . Bez spiny ludzie, potraktujcie to z przymrużeniem oka i wiadomo, że to nie jest reguła.

Pozdrawiam ze słonecznego Wrocławia! ()

  • 37
@StormRider: lewy pas to nie jest kółko różańcowe, chcesz się wlec 30 km/h jedź prawym. Jak ktoś po zapaleniu się zielonego stoi jak sierota trzeba go podgonić, przez niego nie złapie się na cykl kilka samochodów. Natomiast za wjazd na skrzyżowanie po zapaleniu się czerwonego powinni być nieunikniona kara w postaci strzału w kolano przez patrol drogówki.
@StormRider:
- jak chcesz zdążyć na zieloną falę na Legnickiej, to trzeba jechać min. 120km/h lub wielokrotność 60.
- stoisz w korku, obok jest ścieżka rowerowa? Tylko frajer nie skorzysta.
- masz rejestrację DTR, DSR, DWL - obojętnie ile lat masz prawo jazdy, to i tak nie potrafisz jeździć.
- Rondo na Powstańców Śląskich to nie jest rondo, ale i tak lepiej, jak przejedziesz na nim prawym pasem.
- Korek na
- Jazda przez miasto samochodem? Poniżej 70 km/h zapraszamy na prawy pas.


@StormRider: jeżeli chodzi o Legnicką w stronę Stadionu Miejskiego, to prawda. Tam trzeba jechać ok. 80km/h, inaczej łapie się czerwone na Kwiskiej lub Małopanewskiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Ścieżka rowerowa to świetne miejsce na spacery


Nie dalej jak przedwczoraj #!$%@?łem dwie stare durne sraki, które toczyły się (w sensie kuśtykały) środkiem DDR. Stwierdziły, że
- Rowerzysta na szosie niezależnie od tego czy jest ścieżka, czy też nie, może jechać drogą i to najlepiej daleko od prawej krawędzi, bo tam syf leży przecież.


O tak, takiego raka widzę codziennie na skrzyżowaniu swobodnej i slężnej. Mają nowo wybudowaną, w miarę szeroką ścieżkę rowerową a i tak pedałują po jezdni.
- Masz mniej więcej 0,1 sekundy na reakcję na zielone światło – cokolwiek więcej i usłyszysz klakson.


@StormRider: I bardzo dobrze. Jak już stoisz na czerwonym to nie baw się telefonem, nie dłub w nosie, tylko pilnuj tego pieprzonego światła, żeby jak najszybciej ruszyć. Żółte światło daje Ci sygnał do przygotowania się do jazdy, a na zielonym? Jedziesz #!$%@?, a nie szukasz jedynki w bagażniku, albo w schowku.
- Masz mniej więcej 0,1 sekundy na reakcję na zielone światło – cokolwiek więcej i usłyszysz klakson.


@StormRider: no i prawidłowo, ja znam praktycznie wszystkie światła w okolicy-ruszam czasem jeszcze na żółtym (na zasadzie gaśnie strzałka->dwie sekundy i zielone, albo mryga przejście dla pieszych-za sekundkę ruszamy) i nawet nie pałując mojego szalonego lanosa i rozpędzając się do 50 km/h jestem jakieś 100m z przodu przed pajacami którzy stali koło mnie na
Nie chce nikogo tłumaczyć ale ścieżka rowerowa to często bardzo niebezpieczne miejsce z powodów wyżej wymienionych (psy, dzieci, sezonowi rowerzyści zajezdzajacy droge itd.). Ponadto kostka bauma nie nadaje się do jazdy na wąskich oponach jak szytki. A co do jazdy przy samej krawędzi ulicy. Gdyby nie dziury, koleiny i studzienki kanalizacyjne nie było by problemu. Przecież intuicyjnie można wyczuć ze jazda środkiem jest niebezpieczna bo trudniej cie ominąć autem. Ale jeszcze bardziej
- Masz mniej więcej 0,1 sekundy na reakcję na zielone światło – cokolwiek więcej i usłyszysz klakson.


@StormRider:

I bardzo dobrze. Twoje wyolbrzymione 0,1 sekundy potrafi trwać do 5 sekund. Jak masz na światłach ciąg 20 aut, gdzie jesteś ostatni i każdy się zamuli to zdąży się włączyć czerwone gdy Ty nawet nie ruszysz. A gdyby każdy był przygotowany, czekał z wrzuconą jedynką i ruszył w tym samym czasie (!) w
@europa tylko że, Zgodnie z artykułem 33 Kodeksu Drogowego rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku w którym się porusza.

Jeśli tego nie robi to popełnia wykroczenie. U mnie w mieście są nowiutkie ścieżki rowerowe, asfaltowe w dwóch kierunkach, a mimo to prawie zawsze się znajdzie wielki kolarz co musi środkiem jezdni jechać.