Wpis z mikrobloga

Mireczki czy można zostać programistą bez studiów informatycznych? Z tego co wiem to tak, ale nie oznacza to jednak
że wystarczy zapłacić za naukę i śmiać się ze studentów informatyki. Nauka to nauka,
trzeba poświęcić na nią czas i pieniądze (zwłaszcza na studiach, bo akademiki i materiały
do nauki nie są darmowe, pokój i ksero kosztują przez 5 lat). To kwestia czystej ekonomii
- praktyczne przyuczenie do zawodu,
skutkuje praktyczną umiejętnością rozwiązywania problemów, a nauka teorii...
Jak myślicie?
  • 21
@swierzynawsieci: po pierwsze trzeba umieć myśleć. Im dalej bedziesz chciał pójść tym lepiej musisz umieć myśleć. Najlepiej myślenie rozwija imo fizyka, matematyka uczona na najtrudniejszych kierunkach. Jezeli chcesz byc klepaczem i miec stabilna w miare dobrze płatną prace to da rade bez studiów. Zawód programisty to ciągłe uczenie sie, cały czas, non stop. Nie ma "przyuczenia do zawodu", tu wszystko się zmienia nieustannie.
@swierzynawsieci Oczywiście, że można, ale musisz poświęcić na to rok - dwa lata, wszystko zależy od tego jak szybko jesteś w stanie przyswajać wiedzę.

Zacznij już dziś od codecademy i wybierz swój język.

Albo zapisz się do szkoły coderslab, gdzie zrobią z Ciebie pro po dwóch miesiącach za jedyne 9 k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wychodzi na to, że póki co nie udało mi się dotrzeć do żadnego absolwenta CodersLabu, Kodilla, InfoShare'a który pracuje i może polecić wykładanie grubego siana, a szukam już od tygodnia po fejsbukach za pejsate pieniądze prowadzonych, myślałem że na Wykopkach może coś ustrzelę
(,)
@swierzynawsieci: Coś słabo szukasz ;). Relacje absolwentów Kodilli są na naszym fanpage'u i na YT: https://www.youtube.com/channel/UCN8Op4dvQWgdqsUPN81UsQw

Wiele z tych osób jest podpisanych z imienia i nazwiska, więc możesz przez FB do nich napisać.

Co do szkolenia „nawet po 14k”, to jak się domyślam, mówisz o szkoleniu z Javy trwającym ok. 480 godzin. To jest 2 razy więcej niż studia podyplomowe i uczysz się wyłącznie programowania, bez zbędnych pierdół. Tak jak piszesz,