Wpis z mikrobloga

Siema mircy-ogrodnicy. Jako kompletny lamer w kwestii ogrodnictwa, kupiłem pod koniec stycznia nasiona papryki Cayenne z Lidla. Obecnie wyrosło mi takie coś jak na zdjęciu. Papryki mają już do 8cm długości. Zastanawiam się czy nie ma potrzeby przesadzenia roślinek do gruntu w ogrodzie? Mają już dosyć ciasno, dni zrobiły się cieplejsze i może nie będzie już dla nich problemem trochę niższa temperatura nocą?

Niestety nie mam żadnej szklarni na staniu .

Dodatkowo papryki nie miały lekko - najpierw zaatakował grzyb, którego pozbyłem się krótki przesuszeniem roślinek, a potem pokazały się ziemiórki w chorych ilościach. Żadne lepy i tytonie nie pomagały, dopiero jak kupiłem BI 58 to wszystkie padły. Zastanawiam się tylko czy po takich chemicznym holocauscie papryki nadają się jeszcze do spożycia, wypowie się ktoś mądry?

#ogrodnictwo #papryki #ostrezarcie
kobiaszu - Siema mircy-ogrodnicy. Jako kompletny lamer w kwestii ogrodnictwa, kupiłem...

źródło: comment_9XcqCXCsrUg9GUj7BKtEQCnWQ540CqS1.jpg

Pobierz
  • 2
@kobiaszu: Przesadzaj do gruntu. Tutaj mają za mało miejsca. Nawet bez szklarni. Możesz tez zrobić jakiś daszek z 4 kijków i kawałka foli albo worka foliowego. Zanim ci urosną owoce to już nic nie zostanie z tych środków.