Wpis z mikrobloga

@YuiMizuno: uuu :O ja dlugo z wirtualizacji nie korzystalem bo cierpialem na ciagly brak miejsca na dysku (128gb here) ale w koncu dorobilem sie ssd na usb3.0 i mozna sie pobawic z virtualkami
@HCLB: MacOS strasznie zjada miejsce na dysku... nie mam jakoś sporo rzeczy, a to miejsce ucieka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
EDIT: Jakbyś robił wirtualizację w10, to daj znać czy tobie działa dobrze czy też #!$%@? macosa.
@lent: a jakiego masz mbp? Jak uruchamiasz W10 i nic nie ruszasz to jego splash ekranu blokady się normalnie wyświetla? U mnie bootuje się do czarnego ekranu i dopiero po kliknięciu pojawia się animacja znikania splasha blokady.
@YuiMizuno: korzystałem na podstawowym mba (wiem, słabo) i na miniaku 2014 (i5, 8gb ram). Nie pamietam jak było z logowaniem, bo już dawno nie korzystałem, ale zapamiętałem, że potrafil zeżreć tyle zasobów ile dostał a komputer dostawał wręcz sraczki ;)
@lent: Oj tam słabo ;) No w10 niestety robi cache czego tylko może w całym ramie (fajnie), ale w przypadku emulacji to jest słabe. Jako jeden dobry hint, zalecam włączenie w vboxie ustawienia, że dysk jest ssd. Bo wtedy w10 nie będzie w tle defragmentował swojego dysku :)
O wersję mb pytałem, bo zastanawiałem się czy to jest związane z jakimś bugiem w sterownikach mbp'16 ( ͡° ʖ̯ ͡