Wpis z mikrobloga

Ja tam nie polecam. Bardzo łatwo się uszkadza. Jeden mi się spalił po tygodniu (podczas zwykłego podpinania baterii), drugiego dostałem od banggood za darmo, ale po pół roku przepaliła się ścieżka i nie mam 5v (zasilanie recivera, musiałem mostkować). Barometr mało dokładny. GPS praktycznie niedziałający - mała dokładność - RTH raczej nie będzie dobrze działać. Ogólnie cały kontroler nadaje się chyba tylko do klasy 250, ale do tego można kupić tańszy 6DOF,
@willowcreek: Może mimo wszystko ktoś będzie chciał, tylko.. Jaki GPS? Przecież ten kontroler nie ma GPSa, można podpiąć, ale jego dokładność nie zależy od kontrolera.. Co do barometru, mam dwa takie osobno podpięte do ESP8266 i o dokładność nie mogę się doczepić, wyniki są bardzo stabilne, rozdzielczość do setnej hPa..
@IreuN: Owszem nie ma GPS ale nie potrafi dobrze wykorzystać danych z GPS, a z tego co mi się wydaje nie obsługuję też GLONASSu więc nieważne co podepniesz, nie będzie to dobrze działać. Barometr u mnie jest bardzo wrażliwy na każdy podmuch wiatru czy wiry powstające przy dużych śmigłach. Nawet gdy jest dodatkowo osłonięty.
nie obsługuję też GLONASSu


@willowcreek: Pudło ( ͡° ͜ʖ ͡°) http://www.multiwii.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=2387&start=1670#p46921

Co do wykorzystania GPSu to wydaje mi się, ze to sprawa softu, tu fakt, może go ograniczać procesor, bo jest dosyć słaby.

Barometr u mnie jest bardzo wrażliwy na każdy podmuch wiatru czy wiry powstające przy dużych śmigłach. Nawet gdy jest dodatkowo osłonięty.


To też mi się wydaje bezsensu. Barometr ma służyć do określenia wysokości, a
@IreuN: Barometr określa ciśnienie, na podstawie ciśnienie określa się wysokość. Jak w niego będzie coś dmuchać to ciśnienie będzie różne od rzeczywistego :)

Do 250 kontroler super. Ja na nim zrobiłem 450 i do tego raczej średnio się nadaje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@willowcreek: No ja rozumiem jak się określa wysokość na podstawie ciśnienia, ale mówisz, że BMP280 jest do dupy bo na podmuchy wiatru nie reaguje a to mi zupełnie nie wadzi w określaniu wysokości no. :p

Ja go kupiłem do właśnie 250, ale kupiłem ESC z blheli_s i planuję je podłączyć przez dshot, czego naze32 już nie obsługuje. ;)
@willowcreek: Aaaa, myślałem że "u mnie" miałeś na myśli jakiś inny kontroler, w domyśle lepszy). Patrzę tak na sensory w cleanflight, i zbytnio reakcji na moje dmuchanie nie widzę, stąd ten wniosek hah. No ale może w locie jest to bardziej wyraźne.

Myślę nad Omnibus F4 Pro. ;)