Wpis z mikrobloga

Pod tym znaleziskiem zostałem poproszony o instrukcję odpalania starych gier java na telefonach z androidem. O ile cała procedura jest bardzo prosta, to rozumiem że niektórzy i tak mogą mieć z nią problem, dlatego postanowiłem napisać ten mały poradnik. Osobiście uważam, że najlepszym sposobem na granie w stare aplikacje jest odpalenie emulatora j2me na emulatorze PsP, więc opiszę właśnie tę metodę. Istnieją również emulatory napisane bezpośrednio na androida, ale według mnie sprawują się o wiele gorzej. Zaczynamy.

1. Po pierwsze musimy pobrać na telefon emulator PPSSPP, który znajdziemy tutaj.
2. Następnie pobieramy archiwum z PSPKVM, rozpakowujemy je, a wypakowany folder przenosimy do "/pamięć wewnętrzna/PSP/Game"*.
3. Teraz należy skonfigurować nasz emulator. By to zrobić uruchamiamy PPSSPP, klikamy na kartę "Gry", przechodzimy do "storage/emulated/0/PSP/GAME" i wybieramy ikonkę PSPKVM. Aplikacja powinna się uruchomić. W tym momencie w zasadzie wszystko jest gotowe, ale warto pogrzebać w ustawieniach PPSSPP i zmienić rozmieszczenie przycisków na ekranie tak, by jak najbardziej nam odpowiadało.
4. Przyszła pora, by zainstalować naszą ulubioną grę. By to zrobić, przenosimy uprzednio pobrany plik .jar do "/Pamięć wewnętrzna/PSP/GAME//pspkvm/JARs/". Następnie znowu uruchamiamy emulator(teraz PSPKVM powinno się znajdować w zakładce "Homebrew i dema") i poruszając się po menu wybieramy kolejno "System midlets", "Find Application" i "Install from memory stick (ms0:/)". Po krótkim ładowaniu wybieramy nasz plik .jar, po czym ustawiamy odpowiednią rozdzielczość lub model telefonu(Informacje o tych parametrach powinny znajdować się na stronie, z której pobraliśmy grę), aplikacja powinna się uruchomić.
5. Jednak to nie wszystko. W tym stanie najprawdopodobniej da się grać, ale sterowanie może być niewygodne. By je zmienić wracamy do głównego menu PPSSPP, uruchamiamy PSPKVM, szukamy naszej gry, wciskamy przycisk "start" i wybieramy opcję "Select device". Tu możemy zmienić rozdzielczość/model telefonu, a także ustawić sterowanie
*.
6. Kiedy pozmieniamy wszystko tak, by nam odpowiadało wciskamy ponownie przycisk "start", co powinno spowodować zapisanie zmian i powrót do menu.
7. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak uruchomić odpowiednią pozycję i cieszyć się grą. Życzę wszystkim miłej zabawy ;)

W komentarzach zamieszczę kilka screenów. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.
*Teoretycznie można umieścić folder gdziekolwiek, ale wtedy zdarza mu się nie działać
Warto w opcjach widoczności przyciski combo, przydadzą nam się później.
*W tym momencie warto zauważyć, że niektóre przyciski telefonu emulujemy przez jednoczesne wciśnięcie "R" i innego przycisku. By tego uniknąć zbędnej gimnastyki możemy skorzystać z przycisków combo. To jakie kombinacje będą aktywować ustawimy w opcjach sterowania PPSSPP.


#staregry #android #psp #java #j2me
Zwanek - Pod tym znaleziskiem zostałem poproszony o instrukcję odpalania starych gier...

źródło: comment_zIXDSZhI7c8pkv34d3mnIliAhbakUGB9.jpg

Pobierz
  • 11
@Zwanek: kiedyś szukałem i próbowałem ale serio - nie ma sensownego emulatora j2me na androida że trzeba się bawić z PPSSPP ?
PS. Wiem co cię zainspirowało - materiał Archona pewnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@b0lec:

ale serio - nie ma sensownego emulatora j2me na androida że trzeba się bawić z PPSSPP ?

No niestety. O ile jakiś emulator dla gier dotykowych da się jeszcze ogarnąć, to granie w te obsługiwane klawiaturą mija się z celem :/

PS. Wiem co cię zainspirowało - materiał Archona pewnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nawet w pierwszym zdaniu zalinkowałem do znaleziska z nim ^^
No ale
@Zwanek: Jakiego pada, klawiatury, używasz do gier?
Gry przez Bluetooth nie będą działały, nie?

Bardzo polecam Lego World Soccer. Miałem tych gier setki na Sony Ericsson, tylko szkoda że rozdzielczość K750 wynosiła zaledwie 176x220, a nie standardowe 240x320.

Każda drużyna w grze posiadała inne umiejętności. Piraci kosili wszystkich dookoła, Eskimosi rzucali śnieżkami na odległość, budowniczy przyciągali piłkę magnesem, ..

Z innych na prawdę ciekawych gier, poleciłbym Shadowalker.
rukh - @Zwanek: Jakiego pada, klawiatury, używasz do gier?
Gry przez Bluetooth nie b...

źródło: comment_huHgr3IUJWWJCwbXXR23ehIGaPT2TZfJ.jpg

Pobierz
Jakiego pada, klawiatury, używasz do gier?

@rukh: Obecnie tego od xbone, ale lwia część gier sprawdza się na dotyku.

Gry przez Bluetooth nie będą działały, nie?

Obawiam się że nie. Nawet gdyby użyć emulatora bezpośrednio na andka, to przez te wszystkie lata pozmieniały się standardy i inne dziwactwa których nie ogarniam. W obecnych czasach nawet podłączenie pada od Wii do PC sprawia spore problemy(właśnie przez BT), a jest to konsola z