Wpis z mikrobloga

Wahoo ELEMNT Bolt vs Garmin Edge 520?
Bolt:
- bateria trzyma znacznie dłużej
- czytelniejszy wyświetlacz
- globalna mapa z możliwością nawigacji
- fajne wielofunkcyjne diody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest coś o czym nie wiem co powoduje że lepiej kupić garmina? Przy okazji kupując którykolwiek z nich warto pchać się w czujniki kadencji/prędkości czy lepiej kupić osobno + czujnik tętna?
#rower #kolarstwo #szosa #garmin
  • 27
@quink: nie znam garmina.
Elemnt i bolt różnią się między sobą wielkością i mocowaniem, najbardziej widoczna różnica, że na ekranie elemnt jest do 11 a bolt do 9 parametrów.
Zadziwiające jest dla mnie że garmin jako firma z wieloma latami doświadczenia, zatrudniająca 10000 pracowników, wypuszcza na rynek drogi produkt który ma mocno ograniczone możliwości nawigacji, a małemu wahoo zatrudniającemu raptem 35 pracowników, udało się wypuścić produkt który jest teoretycznie lepszy.
@quink: może poszli na jakieś skróty? Bo Garmin ma swój cały ekosystem, mapy i tony pierdół, które muszą być ze sobą kompatybilne, a mała firma może sobie to obciąć do jakieś tam działającej części - albo jak w przypadku Lezyne - przerzucić ciężar obliczeń na komórkę. Poza tym, w Edge 520 nawigacja to nie jest podstawowy ficzer. To chyba bardziej seria 800 i wyżej.
@fixie: edge 520 sporo czasu po premierze kosztuje tyle co nowy bolt (ok. 240 eur), edge 820 w promocji na wiggle kosztuje 300 eur. Według bikeradara bateria edge 520 i bolta oferuje w teorii 15h działania, a w praktyce dla 520 to trochę ponad 4h, z kolei bolt po 5,5h pozostaje przy 55% naładowania. W internecie spotkałem się z podobnym opiniami potwierdzającymi te dane.
@fixie: edge 820 jest dotykowy co jest wdg. mnie słabym rozwiązaniem, a opinie na wiggle i parę narzekań na jakość w innych miejscach nie zachęcają do zakupu. Z drugiej strony bolt jest stosunkowo nowy i nie wiadomo czy nie będzie się psuł.
@quink: używam 510 i za każdym razem ponad 15h i tak jak i fixie włączone wszystko oprócz miernika; kolega ma 520 i podobnie trzyma - nie wiem skąd te 4h
Brałbym Bolta. Przede wszystkim ze względu na super czytelny ekran i nieograniczone niczym mapy. W dodatku bardzo podoba mi się rozwiązanie z "powiększaniem" strony z danymi w zależności od potrzeb (dane ułożone wg priorytetu).
@fixie: To może być dla kogoś minus. Z mojego doświadczenia wynika, że podczas szybkiej jazdy na szosie to ostatnia rzecz na jaką się patrzy. Mapy służą głównie do nawigacji po drogach. Tak naprawdę wszystko czego mi osobiście potrzeba to właśnie pełna sieć drogowa i jakieś obiekty charakterystyczne typu rzeki, lasy, zabudowa. Przypatrywanie się poziomicom na małym ekraniku podczas jazdy jest raczej trudne. PS: nie jest prawdą, że Bolt kosztuje tyle co
@Arked: Moje doświadczenie jest inne, zwłaszcza jak się jeździ po górach. O kijowości map w Wahoo pisał ostatnio bodajże Maciek Hop.
Wczoraj kupiłem 820 (nie explorer) za 240 funtów. Bolt kosztuje podobnie, do tego sznureczek zabezpieczający to koszt dodatkowych 60 zł.