Wpis z mikrobloga

Tsukigakirei (bądź jak kto woli Tsuki Ga Kirei) odcinek 5 - walka o moje ulubione anime sezonu trwa :D Przed każdym z epizodów - "ech, znowu ta męczarnia ze wstydliwymi niemowami". Po obejrzeniu - "ależ to zabawne i ma nawet perfekcyjnie wyważony klimat :D".

Seria przedstawia wyidealizowany obraz miłości młodych. Podoba mi się, jak serial oddaje emocje wszystkich postaci długimi ujęciami twarzy, muzyką lub ciszą. Do tego trudno nie mieć banana, gdy widzi się te taktycznie i bajerancko podchody na rozmowy przez komórkowe emaila (u nas byłyby to sms-y) i jak bohaterowie sprawiają sobie przyjemność przez nie. To takie... naturalnie... gdy chodzi się do szkoły... przynajmniej, gdy ja chodziłem, ale patrząc na uśmiechniętych uczniów z komórkami w autobusach wydaje mi się, że coś takiego jednak nadal istnieje :D Zresztą zwykły internet też idzie tutaj w ruch, bo to przecież idealne źródło wiedzy na tematy wszelakie ^^'

Podoba mi się też ten plakat w pokoju o protagonisty i jego zachowanie, które wiele mówi o guście posiadacza, przy tym nie poruszając tego elementu w żadnym odcinku.

Czas na dramę, jak zwykle obawiam się, jednak seria potrafi jak na razie rozprawiać się z tego typu wątkami. Fajne jest to, że nie tylko główne postacie mają tu swoje dole miłosne, to problem bez względu na charakter. Do tego dobry pomysł z tym rozbudowaniem otoczenia przez scenki po napisach, dzięki czemu bohaterowie, które nie mają wielkiej roli w historii poza wykonywaniem pewnych elementów interakcyjnych z postaciami, dostają swoje tła. Nie są przez to jakimiś manekinami.

Na deser... opening serii w wersji teledyskowej live z nieocenianą Nao Touyamą ^^
https://www.youtube.com/watch?v=ZGHRRdMWSIw

#anime #tsukigakirei #animenowysezon #crunchyroll #animacja #muzykazanime #naotoyama
80sLove - Tsukigakirei (bądź jak kto woli Tsuki Ga Kirei) odcinek 5 - walka o moje ul...

źródło: comment_5WUMdhZqEsVOgBySMklBqPyXMCNwKXpx.jpg

Pobierz
  • 4