Wpis z mikrobloga

Coś dla fanów stabilizacji obrazu ( ͡ ͜ʖ ͡)
Timelapse ruchu orbitalnego Księżyca na tle gwiazd. Półtorej godziny zamknięte w 12 sekundach.

Sprzęt: głowica Star Adventurer, Nikon D810A, teleskop TS 65Q o ogniskowej 420 mm, 700 x 3 sek. z interwałem 8 sek.

#namrabcontent <- zapraszam do obserwowania

#astronomia #astrofoto #astrofotografia #kosmos #ksiezyc #iss #fotografia #mojezdjecie #ciekawostki #gif #60fps
namrab - Coś dla fanów stabilizacji obrazu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Timelapse ruchu orbitalnego ...

źródło: comment_zBHnBqRihbRlcrn7FM7MtUnyOUBSfqCU.jpg

Pobierz
  • 15
@namrab: cudo, dałoby rade robić 2 naświetlania z różnym czasem po sobie tak by na jednym było widać gwiazdy, na drugim nie przepalony księżyc i złożyć to w całość razem w ten sam sposób?

Ja próbowałem robić timelapse księżyca niestety statyw przy najmniejszym wietrze buja się w te i wewte ;/
@sorek: Teoretycznie tak, ale wymagałoby to o wiele więcej zabawy z materiałem i albo jeszcze jednego teleskopu, albo sterowania aparatem z poziomu komputera, żeby robił po dwa zdjęcia na interwał na zmianę z krótkim i długim czasem.

Ja też miałem spory problem ze stabilizacją materiału. Wiatru na szczęście nie było, ale mój statyw (Baader Astro&Nature) nie wyrabia z taką ilością sprzętu. Według producenta potrafi uciągnąć 3-4 kilo, a ja nierzadko montuję
@namrab: jaki ten księżyc jest krzywy, spodziewałem się, że jest bardziej krągły/gładki więc linia cień/słońce będzie miej poszarpana i kształtniejsza. zaskoczyłeś mnie. dzięki.
i albo jeszcze jednego teleskopu, albo sterowania aparatem z poziomu komputera, żeby robił po dwa zdjęcia na interwał na zmianę z krótkim i długim czasem


@namrab: Właśnie ja sprawdziłem u siebie i pilot wystarczy. Tylko interwał ustawiasz na zadany czas np. 5s, a w samym body bracketing, np. 3 klatki z odstępem -1EV i aparat robi za każdym razem 3 strzały.