Wpis z mikrobloga

siema, jadę sobie na 3 dni za tydzień do Rzymu (12-15.05; mecz Roma v Juve), możecie polecić jakiś tani nocleg dla dwóch osób? da radę coś ogarnąć teraz?
słyszałem też o jakiejś stronce gdzie za darmoszkę jacyś przypadkowi ludzie nas przenocują, ale trochę się cykam, że przerobią mnie na mielone xd
#rzym #wlochy #turystyka
  • 11
  • Odpowiedz
@michaszko: ostatnio najtańsze noclegi są na bookingu lub trivago, ale sprawdzaj dobrze lokalizację, bo możesz wydac na dojazdy do centrum fortunę. Sprawdzaj tez opinie i oceny, bo poziom kwater w Rzymie jest koszmarny. Mieszkałem w Rzymie jakiś czas, jak masz pytania to pytaj.
  • Odpowiedz
@michaszko: jakbyś mi podesłał miejsca jakie cie interesują to mniej więcej mógłbym ocenić czy warto i czy lokalizacja ok. Jesli szukasz daleko od centrum to chociaz zadbaj sobie o latwy dostep do metra.
  • Odpowiedz
@michaszko: Ja nie korzystalem, ale przyjmuje i nikt mnie na mielonke nie przerobil. Szanse masz raczej marne:
1. Jestes nowy i brak Ci refrencji
2. Jestes facetem
3. Przyjezdzasz za 3 dni
4. Chcesz przyjechac na tydzien
5. Pamietaj Forza Juve

Radze szukac na bookingu, albo na airbnb ale jak chcecie miec lazienke i jakies minimum komfortu i normalna lokalizajce to musisz liczyc te 50-60€ najmniej za noc (za pokoj)
  • Odpowiedz
@Lele: znaczy wiesz, bede o 15 w rzymie w piatek i o 15 w poniedzialek mam samolot powrotny. punkt glowny wyjazdu to mecz Romy o 20:45 w niedzielę, więc chodzi o to, żeby przede wszystkim po meczu jakoś sprawnie wrócić do apartamentu. Wiesz może jak działa komunikacja miejska po meczu?
  • Odpowiedz
@Xemm: no z tymi pierwszymi czterema punktami jestem w stanie się zgodzić, tego też się spodziewałem (ale ten piąty to jakieś głupoty ;p).
dzięki za to airbnb, widzę tam kilka ofert za ok 150zł za noc, może coś się ogarnie
  • Odpowiedz
@michaszko: nie wiem jak to organizuje miasto czy klub, ale w kwestii rozkładów jazdy polecam Google maps, tam odjazdy autobusów/tramwjów etc. są wyszczególnione bardzo dobrze. Stadion jest jakies 5 km od centrum, pamiętam, że po meczu Lazio szedłem piechotą najczęściej, jest taki obiekt na bookingu Ce postoi per te, dosc niedaleko stadionu - sprobuj tam zarezerwowac.
  • Odpowiedz
Ce postoi per te


@Lele: bez terminów :(

no generalnie jak chodziłem na mecze w Polsce to były podstawiane dziesiątki autobusów/tramwajów, które jechały przez centrum w różne kierunki, dlatego pytam ;)
  • Odpowiedz