Wpis z mikrobloga

@Jakobo: hej, byłem dwa lata temu pod Florencja moja skoda '03 :) my zatrzymalismy się w podere casalone. Agroturystyka, piękne miejsce. Najważniejsze samochodem winietki w cz i at. We Włoszech opłaty za autostrady na bramkach. My zatrzymalismy się na północy Włoch na nocleg, był tylko jeden kierowca. Dużo opowiadać, w razie czego pisz z pytaniami :)
@dumby, super, dzięki za odpowiedź :)
My mamy dwóch kierowców, więc raczej jazda do miejsca docelowego bez dłuższych przystanków.
Myślałem o trasie wycieczki i raczej wybierzemy tą, którą podpowiada google maps ( link na końcu wpisu ). Czy też jechaliście tą trasą? Jakieś problemy po drodze?
Co do winet- jak dobrze pamiętam w Czechach i Austrii kupuje się 10cio dniowe? Trzeba mieć je już na granicy, czy można wjechać do kraju
@Jakobo: winiety można kupić przy wjeździe do kraju, ale warto je kupić wcześniej i się nie zatrzymywać. Trochę to drożej wychodzi, ale jest komfort. Drogi we Włoszech są jeszcze lepsze niż te w Niemczech, ale trzeba pamiętać o ograniczeniu prędkości na autostradzie. Włosi jeżdżą spokojnie na autostradzie, ale chaotycznie w mieście. Trasa była prawie taka sama. Po przejechaniu alp praktycznie sama przyjemność z jazdy. Paliwo droższe niż w Polsce, wtedy litr
@Jakobo: Paliwo chyba najdrozsze w Europie. On tankowalem wczoraj za 1,52. A jak nie chcesz rak brudzic to bedzie z 1,7. No i na autostradzie bedzie drozej. Wezecie pod uwage, ze stacje we Wloszech poza autostradami sie otwarte naczesciej tylko od rana do 13-14 i potem moze od 16-18. Zostaje Self-service, ale na 90% polskie karty wam nie przejda (tylko w bardzo nowych automatach) niezaleznie czy debit, credit czy Visa czy
Kochani, dziękuję bardzo za pomoc! Wstępnie już wiem co i jak, jeśli pojawią się dodatkowe pytania, to będę pisał :)
Mieszkać będziemy w mieszkanku 2 sypialnie + salon + kuchnia ( jedziemy w 4 osoby ). Najbardziej odpowiada nam domek, który znaleźliśmy w Porto Santo Stefano.