Wpis z mikrobloga

Proszę pomóżcie. Od wielu lat mam problem z nadżerkami w jamie ustnej. Od lekarza rodzinnego uzyskałem informację, że jest to kwestia braku witaminy, nie ma na to lekarstwa. Stosowałem wiele żelów a i tak po 7 dniach znikały. Zęby mam zdrowe, również je codziennie myje. Teraz zrobiły mi się trzy na raz. Może warto kupić płyn Listerine? (,)

#pomocy #dentysta #stomatologia #jamaustna #jamaustna #kiciochpyta #lekarz
  • 31
Może warto kupić płyn Listerine?


@FHA96: tak, ten standardowy zielony, pomaga bardzo dobrze

powinny ci się skończyć też nawroty, jeśli będziesz stosował profilaktycznie
@FHA96: idź do specjalisty periodontologa najlepiej żeby obejrzał zmiany. Nadżerki powstają w miejscu takich wykwitów jak pęcherze, pęcherzyki i grudki albo w wyniku urazu mechanicznego. Może nie zauważyłeś a masz jakąś chorobę wirusową albo liszaja płaskiego (taka biała siateczka na błonie śluzowej policzka, języka, dziąseł, itd.)
Póki co stosuj dietę łagodną, żadnych pikantnych pokarmów, zakup sobie witaminę B. Kup siemię lnianę i ostudzone trzymaj w ustach.
Na nadżerkę do smarowania polecam
@FHA96 B complex w aptece za 5 zł bez recepty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nadżerki mogą być różne w jamie ustnej, nie każda nadzerka to afta.
Jeżeli to faktycznie afty, to przyczyn takich aft nawracających są dziesiątki.
Jaką masz szczoteczkę do zębów, elektryczną czy manualną? Zwracasz uwagę na dobór szczoteczki ?
@FHA96: na dość długo, nie dolewa się wody, bierzesz łyka i dokładnie płukasz jamę ustną przez kilkadziesiąt sekund, poruszając powoli głową na boki, i potem wypluwasz

miałem bolesne nawroty aft przez kilka lat, tak że mocny ból przy jedzeniu, żele nie pomagały
zacząłem stosować Listerin i przestały się pojawiać
czasami jak czuję że pojawia się pojedyncza nadżerka, wracam do płynu na kilka dni, i pomaga

no chyba że to inne nadżerki
@FHA96: żadnych płynów do płukania, jeszcze bardziej sobie wyjałowisz jamę ustną i nie pozbędziesz się problemu. Do periodontologa jak najbardziej, a jak to wieloletni problem to tym bardziej jeszcze jakaś szersza diagnostyka internistyczna.