Wpis z mikrobloga

Przed chwila, taka doslowna, zapalilem pierwszego papierosa od dwoch tygodni. Papierosa nagrode. Po ciezkim dniu, pelnym emocji.

Papieros smakowal. Smakowal ale nie tak jak kiedys.

Wychodzi na to, ze rzucilem palenie tytoniu. Nikotyne nadal przyjmuje tyle, ze z epapierosa. Roznica w samopoczuciu kolosalna. Roznica w ilosci gotowki portfelu, znaczaca.

Wzystko wyszlo przez przypadek. Skonczyly mi sie papierosy a najblizszy sklep byl zamkniety. I tak, zupelnie bez planu i nawet checi nie pale tytoniu.

Najciezsze sa momenty gdy w gre wchodza nawyki. No ale i to dalo sie przeskoczyc gdy tylko zauwazylem, ze dzieki niepaleniu moge w koncu wziac gleboki wdech i mam wiecej energii.

Wiecie co jest najfajniejsze? ze wcale nie powiedzialem sobie, ze to definitywny koniec. Jak bede mial ochote siagnac po papierosa to to zrobie. Narazie ciesze sie i jestem z siebie dumny.

Mowilem to ja... Old_Postman... koles ktory przez 11 lat palil paczke dziennie.

#postmanstories
  • 21
@OddychajSwiadomie: lol, a jednak badania na szczurach pokazały, że inhalowanie liquidu wpływa na wzrost tkanki tłuszczowej. Zresztą wiele osób palących e-papierosy ma takie doświadczenia, w tym sam mogę to potwierdzić, stąd wróciłem do zwykłych papierosów.
Właśnie problem w tym, że to wcale nie musi być duża ilość glikolu. Stąd wiele osób tyje paląc e-papierosy (u mnie +14kg). Stąd szczury przytyły, gdy rozpylano im zbliżoną ilość glikolu do tej, którą zażywa człowiek paląc e-papierosa.

P.S. Analogia też niecelna, bo mięso z grilla nie jest tuczące. Tucząca jest zbyt duża ilość kalorii, a w szczególności złych węglowodanów. Sama karkóweczka jest bardzo spoko, tylko że przeważnie jest konsumowana w towarzystwie
@HumanScreen W 2-3 kg moze jeszcze bym uwierzyl. 14, to juz raczej nie sam glikol ;) Uzywam e-papierosow od 2 lat i szesciopaka co prawda nie mam, ale nie jest źle. Nie twierdze, ze e-fajki to cud medyczny, bo fajki udawalo mi sie odstawiac na pare miesiecy a e moze na 1-2 dni. Tylko bez przesady... 5ml glikolu dziennie i problem głodu na swiecie rozwiazany?

Co do grilla to chodzilo mi o
@OddychajSwiadomie Dla jasności te 14kg to przez 3 lata z e-papierosem, przy raczej zdrowym trybie życia.
A z tym głodem na świecie to trochę przesadziłeś ;) Przecież nie chodzi o to, że zapewnia tyle kalorii, tylko nie pozwala, aby organizm wszedł w stan ketozy, czyli wtedy gdy spala tłuszcz.

Rzeczywiście w zwykłych papierosach też jest (i w ogóle jest w wielu produktach), ale tak jak @MalaHelenka pisała, e-papieros mocniej uzależnia. Ja #!$%@?łem