Wpis z mikrobloga

Kupiłam ostatnio samochód. Na umowie, jako kupujący, jestem wpisana tylko ja. Zamierzam w końcu jechać i przerejestrować auto (to samo miasto), ale chciałabym dodać współwłaściciela. I teraz tak, idę po prostu z tą osoba i rejestrujemy na dwie osoby, czy trzeba jakieś papiery dodatkowe do tego ogarnąć (sorry za słownictwo, nie wiem jak inaczej się wyrazić :D )?

#prawo #motoryzacja (?)
  • 21
@alyaoo z tego co pamiętam jak sprzedawałem auto to przyjechał gość drugi raz umowę spisać ale nie wiem jak to działa dokładnie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alyaoo: Nie tak dawno to przerabiałem. Zrobiłem tak, że po kupnie zadzwoniłem do poprzedniego właściciela i umówiłem się z nim w ten sposób, że spiszemy umowę jeszcze raz, tym razem będę z drugą osobą - tą, którą chce dopisać jako 2 właściciela. ;) W inny sposób może być ciężko zarejestrować w urzędzie.
@alyaoo: Trzeba było na miejscu zakupu stawić się z wypełnioną umowa na ciebie i na współwłaściciela. Nawet jak ten drugi nie miał czasu. Wystarczyłoby, że złoży podpis pod nią.
@Jestem_Tutaj: Darowizna musi być chyba potwierdzona notarialnie. Jak darowizna nie na najbliższą osobę w otoczeniu to trzeba będzie podatek uiścić.
@Krx_S: To by przeszło. Chyba, że sprzedający już gdzieś w jakimś urzędzie się pojawi i przedstawił umowę kupna sprzedaży, bądź
@trzaichlac69: no ja wiem doskonale co trzeba było, ale mleko się wylało i chcę to jakoś ogarnąć. Na współwłaściciela planuję dać ojca, może to jakoś ułatwi, skoro najbliższa rodzina.
@alyaoo: najlepiej zadzwoń do wydziału komunikacji. Przechodziłem przez podobny manewr ostatnio w Poznaniu i babka w urzędzie powiedziała, ze niepotrzebnie spisywalismy umowę darowizny, wystarczyło wypełnić jakis gotowy kwit