Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, już w sobotę rano wybieram się #autostop do #rzym w ramach wyścigu Autostop Challenge. Będzie to moja pierwsza moja taka podróż. Ma ktoś może jakieś protipy co do takich podróży? Lepiej jechać przez Czechy czy przez Niemcy? Jak się stopuje na takiej trasie?Słyszałam, ze lepiej unikać większych miast, a mi zależało na zwiedzeniu Wenecji, da radę? No i jest tez kwestia spania pod namiotem. Temperatury nie zapowiadają się zbyt optymistycznie (2 stopnie noc sob-niedz). Śpiwór na 10 stopni wytrzyma? No i wracam samolotem z przesiadka w #mediolan Za wszelkie rady co można tam ciekawego zobaczyć tez bym była wdzięczna :) #podroze #podrozujzwykopem
  • 19
@pamq: noce są zajebiście zimne, @Lesbijska_mewa (wtf) ma rację. Tanie śpiwory z Decathlonu nie dadzą rady - uwierz, że umrzesz z zimna. Olejcie ten event i przełóżcie sobie ten autostop na czerwiec, kiedy temperatura w nocy będzie w okolicach ~15 stopni. To będzie koszmarne przeżycie jak na pierwszy autostop.
@pamq: Zdecydowanie jedź przez Niemcy, dużo łatwiej się tam stopuje niż w Czechach.
Kup cieplejszy śpiwór, spokojnie znajdziesz coś ok. 150 PLN.
Nie bierz za dużo rzeczy - połowy i tak nie użyjesz, a nosić trzeba wszystko ;)
@pamq: W tym roku wszystkie wyścigi jadą w tym samym kierunku prawie. Osobiście bym się zastanawiał czy nie jechać od strony Francji nadłożyć drogi ale mieć komfort jej. Śpiwór jest kwestią zależną od tego czy bardzo marzniesz w nocy, zamiast zainwestować w nowy to sobie kup najtańsze termogacie i bluzę do spania i powinno być okej. Do tego roku jeździłem rok w rok na jakieś wyścigi i praktycznie nigdy nie zmarzłem
@pamq: W Mediolanie uważać bo się mnóstwo podejrzanych czarnych kręci, czasem w grupkach po 20-30, no i zdecydowanie drogie miasto ale ładne generalnie.

Za to w Wenecji przechowanie bagażu drogie, no ale na stopa to z plecakami a nie będziecie popitalać z walizkami przez tysiąc mostów jak ja wczoraj z dziewczyną ;d No i fajna przejażdzka tramwajem wodnym, może nie to samo co rejs gondolą ale też 7,5€ to nie 100€
@pamq: Generalnie w tym namiocie co macie w jedną osobę śpi się w ciepłym, więc nie powinno być problemu z temperaturą po zamknięciu go. Termo jest najlepsze, ewentualnie dobry gruby sweter w nocy jeszcze dajesz sobie pod plecy w momencie jak jest najniższa temperatura, bo jak nie masz dobrej karimaty czy właśnie śpiwora to może pociągnąć po nerach