Wpis z mikrobloga

@mampytaniepl: pomijajac wygląd, to koszatniczki sa bardziej przyjacielskie, i zaleca sie je trzymać w ilości większej niz 1 bo bedzie jej smutno (chyba, ze będziesz poświęcał sporo czasu). Szynszyle nie bardzo lubia byc brane na ręce, ogólnie sa bardziej foszkowate od innych gryzoni

Obydwie uwielbiają kąpiele w piasku i gryzą co popadnie wiec trzeba pilnować na wybiegu
  • Odpowiedz
i gryzą co popadnie wiec trzeba pilnować na wybiegu


@Toniezarzutka: Weź nie strasz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ok, czyli lepszym wyborem będzie Koszatniczka, koniecznie lepiej od razu kupić parę czy 2 samiczki żeby miała koleżankę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mampytaniepl: jak chcesz mieć zylion koszatniczek to kup pare. Jak nie, to dwie samiczki. Pamiętaj tez ze charakter gryzonia to sprawa mocno indywidualna dla każdego osobnika, sa takie co lubią sie tulać, a sa tez takie które nie dadzą sie do końca oswoić. Jak zdecydujesz sie na więcej niz jedno zwierze to mogą sie do Ciebie nie przywiązać tak jak byś chciał (to samo dzieje sie z papugami)
  • Odpowiedz
@mampytaniepl: Z tym gryzieniem to też zależy, ja miałem 6 koszatniczek i dopóki było ich 6 to nie zagryzły ani jednego kabla, a biegały luzem po domu i w klatce to jedynie siedziały na noc, jak im zimno było ;). Oprócz tego, koszatniczki nie mogą mieć diety bogatej w cukry, bo to skutkuje cukrzycą i zaćmą, ale w sumie to nie problem- bo starczy kupić dobrą karmę i wiedziec co mozna,
  • Odpowiedz
@mampytaniepl: Moje jak byly w grupie to byly ciche, a raczej, nie piszczały ani nie gryzły prętów- tylko biegały często :P.

Nie pamietam jak z oswajaniem, ale moje jakos szybko sie nauczyly, że nic im nie grozi z mojej strony.
  • Odpowiedz