Wpis z mikrobloga

espidf - pozwoli wykorzystać wszystkie możliwości esp32,
arduino - jest najpopularniejsze, najprostsze, najwięcej bibliotek (jeżeli nie potrzebujesz czegoś bardzo skomplikowanego to polecam)
lua - zapomnij, nie przyjęło się

platformą arduino, póki co nie wykorzystasz BT i różnych sprzętowych udogodnień typu deep-sleep, etc... ale jak potrzebujesz zrobić proste IoT+WiFi to będzie ok - leży mi na biurku i "świeci" ;-)
@CyberDeath: esp32 powinno programować się tak samo jak esp8266 więc jak nie miałeś problemów to nie powinieneś mieć teraz :)

ja się przesiadłem na esp32 bo potrzebowałem więcej I/O, właśnie teraz portuję soft na nowy sprzęt :) kupiłem esp-wroom-32 bo było "gołe" bez sekcji zasilania, którą muszę i tak zrobić po swojemu

moduł esp-wroom-32 jest bardzo samodzielny, wystarczą dwa rezystory, jakiś switch do programowania i działa - programuję przez port szeregowy
@CyberDeath: bez "przejściówki" w postaci PCB z rastrem 0.1 nie ruszysz, no chyba że robisz własną płytkę - ja jestem na poziomie płytek uniwersalnych bo to co robię to do domu i w pojedynczych sztukach więc nie opłaca się projektować i zamawiać własnego PCB
@CyberDeath:

Spoko :-) ten wyświetlacz idzie po i2c czy spi? Wczoraj poległem na podłączaniu LCD z kontrolerem ili9341. Na esp8266-12e działał ale na esp-wroom-32 nie jestem pewien do którego spi powinienem podłączyć... Nawet nie jestem pewien co do numeracji pinów...

Dzisiaj chyba zacznę od mrugania LEDem na pinach, żeby mieć pewność czy numeracja mi się zgadza i dobrze polutowałem płytkę na PCB. W ogóle dałem plamę i przez godzinę rozkminiałem dlaczego