Wpis z mikrobloga

Trochę więcej na temat możliwych przyczyn #aferabotowa i hackowania wykopu (manipulowania głosami) w ostatnich dniach. Jeśli jesteście ofiarami - dajcie znać, która z hipotez w waszym przypadku odpada. Może w ten sposób uda się nam ustalić faktyczny sposób, w jaki konta zostały przejęte.

https://niebezpiecznik.pl/post/dziura-w-serwisie-wykop-czy-slabe-konta-uzytkownikow/

#hacking #hackingnews #security #wykop #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #moderacja
  • 31
@niebezpiecznik-pl: w sumie to nie wiem ile mogłoby coś takiego zająć, ale zauważ że do tej pory nikt z zarządu serwisu nawet się nie odezwał, więc czasu jak widać jest całe mnóstwo. Jedynie moderatorzy pobanowali tymczasowo niektóre konta, bo nic więcej nie mogą zrobić. Nie wspominając już o trudnościach z wylogowaniem. Zgodnie z tym co jest w tym wątku sprawca zaczął w piątek po południu, a od tej pory Wykop ma
@bi-tek: @wysuszony: wszystkie z tych haseł to bardzo popularne ciagi, ktore sa w wielu slownikach (zmutowane popularnymi regulami, np. rokiem urodzenia na koncu). Mozna wziąć słownik 200 haseł, dodać regułę (pass = login, pass = rev(login)) i takim slownikiem przejsc sie po n kontach scrawlowanych z np. ostatnich wpisów na mirko czy komentarzy/wykopan ze znalezisk. Ale to i tak będą setki (!) jak nie tysiące błędnych logowań, co każdy szanujący
Ale to i tak będą setki (!) jak nie tysiące błędnych logowań, co każdy szanujący się serwis powinien w logach od razu zauwazyć... Ciężko uwierzyć, że Wykop nie monitoruje auth_errorów.


@niebezpiecznik-pl: panie, to przecież wykop. Po takiej ilości faili jakie zaliczyli (oraz informacji jakie docierają do mnie od znajomych którzy tam się kiedyś rekrutowali) nie zdziwiłbym się gdyby hasła trzymali plaintextem.
@niebezpiecznik-pl: czyli tak naprawde ten panel 'informuje' z czego jesteś zalogowany, usuwając to nie wylogowujesz się, więc tak naprawde ktoś mógł zalogować sie moim starym hasłem na telefonie, ja pousuwałem te powiadomienia, zmieniłem hasła a on nadal ma dostęp do mojego konta, juz nie wspomne że nawet nie podali ip z którego sie logowałem na telefonie