Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam jakiejś #szosa tak do 8000zł. Najlepiej jakby była na Di2 albo innym elektrycznym osprzęcie chociaż wiem, że o to może być trudno w tej cenie. Jeżeli macie jakieś propozycje to piszcie, bo do swojego tribana po woli tracę cierpliwość. Co sądzicie o czymś takim merlin, opłaca się? #rower
  • 29
@poratujPan: kolega @fixie Ci na pewno podpowie a ja podpowiem, że w Triathlonowym wydaniu BikeBoard 1/2017 testowali "zaawansowane szosówki" właśnie w okolicach 8000PLN i wyszło im, że Romet Huragan CDR i Rose Xeon CRS-3000 wygrały (poza tym były BTWIN Ultra 900 CF, Fuji SL 3.1, Kross Vento 6.0, Trek Emonda SL5).
Oczywiście o Di2 w tej cenie zapomnij, pełna Ultegra to był max.
@poratujPan: bierz rower z jak najlepsza rama, moze jakis custom i kupno osobno jakiejs dobrek ramy aluminiowej np cannondale caad i do niegow wsadzenie di2?
@nikifor: nie no jestem skłonny dopłacić, ale nie dużo, żeby już była ta di2 jeśli robi robotę ;). Myślałem że jeszcze rok przejeżdżę na tribanie i kupie coś na promocjach późną jesienią, ale irytuje mnie, że co naprawię jedną część to za 2-4 tygodnie coś innego nawala i przez to jestem uziemiony, a lato zbliża się wielkimi krokami. Zapomniałem napisać rozmiar, szukam czegoś na wzrost 188 cm
czy aż tak duża jest różnica w działaniu di2 niż np. jakiejś ultegry 6800 czy 105?


@poratujPan: Nigdy nie miałem okazji jeździć na mechanicznej ultegrze, więc w tej kwestii się nie wypowiem.
Swoją Orbeę kupowałem na www.winstanleysbikes.co.uk/. Aktualnie nie ma jej w ofercie, ale można zapytać czy jeszcze się pojawi.
@Mortal84: właśnie myślę, że jedyna okazja do wyrwania o tej porze roku to są lokalne sklep albo małe internetowe takie jak podlinkowałeś. No nic będę szukał, przez weekend pojeżdżę i może coś znajdę. Zaraz napiszę do tego sklepu, dzięki za odpowiedź
@HCLB: rozważam jednak tylko gotowe rowery, nie mam już ochoty na przekładki :)
@piteerowsky: obawiam się, że mogłem przespać :D, właśnie mam już kolejną 2 tygodniową przerwę w ciągu pół roku bo coś się zepsuło, przelała się szla goryczy
@HCLB: Custom za 8 tys. zł? Bez szans, chyba że rama alu z Mielca.
@poratujPan: za 8k nie kupisz nowego roweru na Di2 (współczesnej, nie pierwsze wypusty), prędzej Ultegra, a najlepiej Force 22.
Winstanley Bikes - to nie jest mały sklepik, jak czegoś nie ma na stronie, to raczej nie warto pytać czy jest.
Napisz co ma mieć ten rower, oczekiwania, geometria i inne takie - poszukam.
@Pegos: nie
@fixie dziś w nocy, albo jutro po południu napisze do Ciebie, jak coś to będę wołał. Miałeś rację, mają tylko to co na stronie. Nie znalem wczesniej tego sklepu (: Ten ridley nie jest na di2? Chyba ze jeszcze przeczekam do pozniej jesieni i wtedy cos polowac a teraz liczyc ze triban wyzdrowieje xd
@poratujPan: na mechanicznej, sama rama Fenix SL sporo kosztuje. Wybitna promo trzeba trafić by była elektryka w tym budżecie. Przeważnie leżaki z poprzednich kolekcji lub demowki sklepowe.
Ridley jest za 8999 z pedałami karbonowymi ultegry w cenie.
@fixie: trochę opóźnienie z mojej strony, ale już piszę :). Tak jak wspomniałeś, nie ma mowy żebym kupił coś w tych pieniądzach z elektryką więc skłaniałbym się do force 22, ewentualnie ultegra. Chociaż po ostatniej awarii kalmkomanetek shimano wolałbym Sram. Cena 8000zł może być coś taniej :). Doszedłem do wniosku, że chyba nie chcę kupować roweru (przynajmniej nie na obecną chwilę) jakiegoś mocno wypasionego, aby potem w razie jakiegoś upadku nie
@poratujPan: 1/2? Myśle że 2/3 to dobra wartość :D koła dadzą większą frajdę niż "105 czy ultegra". Zainwestuj w fitting. Dobry sklep w Polsce działa prawie jak te w UK. Jak nie masz parcia na markę to może Rose? W wertykalu nic nie przypadło do gustu?